W Ruchu zmiana. Mioduszewski za Kołodziejczyka

Po 20 latach pracy z Ruchem Chorzów żegna się jeden z mistrzów Polski AD 1989.

Robert Mioduszewski
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Piłkarze chorzowskiego Ruchu zaliczyli wczoraj dwa treningi. Dziś będzie „lżej”, ponieważ trener Juan Ramon Rocha zaplanował tylko pojedyncze zajęcia. Podwójna intensywność wróci w czwartek i piątek, za to weekend „Niebiescy” będą mieli w całości dla rodzin i siebie na regenerację sił.
Nie było jeszcze we wtorek awizowanego przez duet Rocha – Krzysztof Warzycha kolejnego nowego zawodnika po Pawle Wojciechowskim. Pisaliśmy już o tym, że chorzowianie zainteresowani są 25-letnim napastnikiem występujący jesienią w trzecioligowych rezerwach Legii Warszawa (14 meczów i 9 bramek) Mateuszem Majewskim. Najprawdopodobniej kwestia jego transferu do pierwszoligowca z Chorzowa rozstrzygnie się w czwartek, jednak z naszych informacji wynika, że legionista ma już zgodę mistrzów Polski na zmianę klubowych barw. Pozostaje więc tylko podpisanie przez strony stosownych dokumentów.
We wtorek natomiast dokonała się znacząca ze względu na osobę zmiana w sztabie szkoleniowym „Niebieskich”. W związku z poważną chorobą i zakazem pracy przez lekarzy dla Ryszarda Kołodziejczyka opiekę nad bramkarzami Ruchu przejął Robert Mioduszewski. Popularny „Richard” zajmował się szkoleniem bramkarzy na Cichej od 20 lat, czyli od lutego 1998 roku, a wcześniej z sukcesami strzegł bramki Ruchu (mistrz Polski z 1989 roku, 146 występów w ekstraklasie). Z kolei Mioduszewski to też były bramkarz „Niebieskich”, który do Chorzowa trafił na początku 2007 roku i spędził tam dwa lata. W tym czasie zanotował 41 występów w pierwszym zespole. Z „Niebieskimi” wywalczył awans z ówczesnej drugiej ligi do Ekstraklasy. „Miodek” ma 44 lata. Jako zawodnik występował m.in. w Lechu Poznań, Zawiszy Bydgoszcz, Zagłębiu Lubin, Górniku Łęczna. Karierę zakończył w 2009 roku w Motorze Lublin, po czym rozpoczął pracę trenerską. Szkolił bramkarzy m.in. Floty Świnoujście, Dolcanu Ząbki, pracował dwukrotnie dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, a ostatnio w trzecioligowej Sole Oświęcim. Jest też trenerem bramkarzy w reprezentacji U-19 prowadzonej przez Dariusza Dźwigałę – w październiku zapewniła sobie awans do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy. Mioduszewski uczestniczył we wczorajszych, porannych zajęciach drużyny w siłowni, a potem wraz ze sztabem szkoleniowym był na popołudniowym treningu na boisku. Umowy jeszcze z Ruchem nie podpisał, ale to zdaje się być jedynie formalnością.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~a feUżytkownik anonimowy
~a fe :
No photo~a feUżytkownik anonimowy
Fujjjj
11 sty 09:20 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii