Kolejny „niebieski” w sztabie Warzychy. Marcin Molek asystentem trenera Ruchu

Spadkowicz dzisiaj rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Nowym asystentem Krzysztofa Warzychy został 39-letni Marcin Molek. Z kolei za przygotowanie fizyczne będzie odpowiedzialny Mariusz Szymkiewicz.

MARCIN MOLEK
 /  fot. Jerzy Kleszcz  /  źródło: newspix.pl

Kilka dni po zakończeniu poprzedniego sezonu ukazała się zaskakująca informacja, że Wojciech Grzyb nie będzie już asystentem pierwszego trenera. Były gracz „Niebieskich” w kwietniu objął taką funkcję. Ta nominacja została przyjęta bardzo pozytywnie przez kibiców. Dlatego fanów zdziwiło to, że Ruch z niego rezygnuje. - Żegnam się z klubem, ale to nie była moja decyzja. Krzysiek przekazał mi, że nie będziemy w przyszłym sezonie współpracowali. Miał do tego pełne prawo, w końcu jest pierwszym szkoleniowcem. Podobno nie było chemii pomiędzy mną a pierwszym trenerem. Ja to jednak inaczej widziałem... - mówił wtedy „Sportowi” ekspomocnik.

 

Facet po przejściach
Od początku było wiadomo, że jego następcą zostanie Polak. Warzycha nie chciał sprowadzać coacha z Grecji. Władze klubu chciały także, aby była to osoba mocno związaną z „Niebieskimi”. Udało się. Jak dowiedzieliśmy się, następcą Grzyba zostanie Marcin Molek. 39-letni trener jest wychowankiem „Niebieskich”. Przy Cichej grał ponad dekadę, z przerwami. W 1998 roku wystąpił w meczu finałowym Pucharu Intertoto z Bolonią. Pomocnikowi wróżono wielką karierę, ale wpływ na jego losy miała fatalna kontuzja z jesieni 1999 roku. Ruch grał wtedy u siebie w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem Zabrze. 21-letni wówczas Molek został staranowany przez Piotra Gierczaka. Chorzowianin doznał złamania kości strzałkowej i piszczelowej. Wyglądało to naprawdę paskudnie. Trenerzy i kibice Ruchu mieli wtedy łzy w oczach. Molek został od razu zawieziony karetką do szpitala w Piekarach Śląskich. Gdy przechodził rehabilitację odwiedził go Gierczak, który przeprosił go za ten brutalny faul. Molek powrócił do gry po kilkunastu miesiącach, grał w Ruchu, a nawet w Górniku, ale wielkie kariery nie zrobił. Zanim doznał kontuzji interesowały się nim zagraniczne kluby. Molek po zakończeniu kariery pracuje jako trener, prowadził między innymi rezerwy Ruchu, Unię Kosztowy, MKS Siemianowiczankę, a od kilku lat pracuje w szkole sportowej w Chorzowie. Teraz będzie prawą ręką Warzychy. Z kolei trenerem przygotowania fizycznego będzie Mariusz Szymkiewicz.

 

Porządni następcy?
Piłkarze z Chorzowa przebywali na urlopach od 3 czerwca. Wolne otrzymali od razu po meczu z Górnikiem Łęczna (2:2). Dziś rano przejdą badania laboratoryjne a o godzinie 17 będą trenować na boisku. W porównaniu do początku miesiąca kadra zmniejszyła się. Na Cichą nie przyjadą Martin Konczkowski (przeszedł do Piasta Gliwice), Michał Helik (Cracovia), Michał Koj (Górnik Zabrze) oraz Marcin Kowalczyk i Łukasz Surma (szukają klubu).


- Będą w zespole porządni następcy – deklaruje prezes Janusz Paterman. Szef „Niebieskich” nie chce jednak zdradzić ich nazwisk. Na Cichą mają przybyć głównie obcokrajowcy. Chorzowianie otrzymali sporo ofert od zagranicznych menedżerów, proponowano im piłkarzy z Ameryki Południowej. Przepisy są jednak takie, że w I lidze może przebywać na boisku w danym zespole tylko jeden piłkarz spoza Unii Europejskiej. Być może któryś z nich pojawi się już na czwartkowych zajęciach.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~januszUżytkownik anonimowy
~janusz :
No photo~januszUżytkownik anonimowy
Wreszcie dobrali się do " przekręta " Smagorowicza.
Ruch to podobny styl jak były prezes.
22 cze 17 14:56 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SmUżytkownik anonimowy
~Sm :
No photo~SmUżytkownik anonimowy
Idą do bankruta, a potem płacz że nie płacą
22 cze 17 13:12 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Mr xksgUżytkownik anonimowy
~Mr xksg
No photo~Mr xksgUżytkownik anonimowy
do ~beka:
No photo~bekaUżytkownik anonimowy
22 cze 17 13:44 użytkownik ~beka napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
gierczak bylem na tym meczu
23 cze 17 05:58 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii