Koniec zakazu transferowego dla Ruchu!

„Niebiescy” zgłoszą w środę do rozgrywek ośmiu nowych graczy. - Nie oznacza to jednak, że od razu dostaną oni miejsce w podstawowym składzie – zaznacza trener Krzysztof Warzycha.

Nowi zawodnicy Ruchu Chorzow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Zakaz transferowy obowiązywał od 15 lutego. Związany był z rzekomymi długami, które powstały w chwili, gdy klub przeszedł z rąk stowarzyszenia do spółki. Gdy doszło w 2004 roku do przejęcia, Ruch Chorzów SA zobowiązał się do spłaty należności wobec byłych graczy i trenerów stowarzyszenia według przedstawionej spółce listy należności. SA zrobiła to, ale kilku piłkarzy uważa, że na wspomnianej liście zaniżono sumy. Zakaz obowiązywał do połowy sierpnia.

 

W środę prześlą dokumenty
W trzech kolejkach I ligi oraz w Pucharze Polski drużyna musiała sobie radzić bez wzmocnień. Ruch wszystkie cztery spotkania przegrał. Ze względu na to, że wczoraj był dzień świąteczny, działacze nie mogli przesłać do PZPN-u dokumentów. - Papiery, wymagane do zatwierdzenia nowych piłkarzy, zostaną przesłane w środę – mówi „Sportowi” Grzegorz Kapica, dyrektor sportowy chorzowskiego klubu. Latem kontrakty z klubem podpisało ośmiu piłkarzy, wśród nich jest pięciu obcokrajowców: bułgarski bramkarz Nikołaj Bankow, argentyński boczny obrońca Santiago Villafane (ma paszport włoski), bośniacki stoper Bojan Marković, brazylijski rozgrywający Mello (również posiada paszport włoski) oraz chorwacki ofensywny gracz Villim Posinković (na zdjęciu). Dodajmy do tego trzech krajowych graczy: obrońców Michała Rutkowskiego i Mateusza Hołownię oraz pomocnika Mateusza Zawala.

 

Trzeba zasłużyć
Ta grupa zawodników sprawdzana była także w sparingach. W meczach kontrolnych wyróżniali się dobrze wyszkolony technicznie Mello oraz Posinković, który może grać w drugiej linii, jak i w ataku. Reszta, w starciach z drużynami z niższych lig, grała zdecydowanie poniżej oczekiwań. Chorzowianie w piątek zmierzą się ze Stomilem Olsztyn. Czy w „11” dojdzie do wielkich zmian? - To, że nowi piłkarze podpisali z nami kontrakty, nie oznacza, że z automatu będą mieli miejsce w podstawowym składzie. Muszą na to zasłużyć – podkreśla Krzysztof Warzycha.

Komentarze (17)

Napisz komentarz
No photo
No photo~p.Użytkownik anonimowy
~p.
No photo~p.Użytkownik anonimowy
do ~zico1920:
No photo~zico1920Użytkownik anonimowy
16 sie 17 10:41 użytkownik ~zico1920 napisał
On jest fanem smagorka, zapewne też okradał nasz klub.
Z całym szacunkiem, ale Smagor w porównaniu do Patermana był bardzo obrotnym prezesem. Owszem, popełnił błędy, musi za to odpowiedzieć, ale zrobił dużo dobrych rzeczy :) Pan Kurczyk to był gwarantem pewnej stabilności. Niestety, pan Bik postawił na niewłaściwego konia :-)
16 sie 17 12:01 | ocena:63%
Liczba głosów:8
63%
38%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~fan7 :
No photo~fan7 Użytkownik anonimowy
16 sie 17 10:38 użytkownik ~fan7 napisał
Lepiej być fanem Patermana niż twoim, bo jakoś nie widziałem zapowiadanego sponsora na koszulkach od pierwszej kolejki..
BrAWO TY !!!
Kto mioł załatwić sponsora :
- prezes klubu ?
- czy kibic z forum katowickiego sportu ?
"poinformowany" to wszystko pisoł a wyście w to wierzyli i wierzycie w to dalej.
Jo pisoł że nic z tego nie bydzie - nie było i nie ma do dziś.
Poinformowany w końcu przejrzoł na oczy a wy dalej jak konie mocie klapki na oczach.
Wierzcie w to dalej i żyjcie złudzeniami i obiecankami Pata :)))
19 sie 17 08:14 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~p.Użytkownik anonimowy
~p.
No photo~p.Użytkownik anonimowy
do ~fan7 :
No photo~fan7 Użytkownik anonimowy
16 sie 17 10:38 użytkownik ~fan7 napisał
Lepiej być fanem Patermana niż twoim, bo jakoś nie widziałem zapowiadanego sponsora na koszulkach od pierwszej kolejki..
Przecież to Paterman zapowiadał, że jak dostaną licencję, to będzie sponsor na koszulki. Kłamstwo ma krótki nogi :)) Pan Janusz się po prostu kompromituje jako prezesa i największy udziałowiec klubu.
16 sie 17 11:59 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii