Wsparli kolegę w trudnej chwili

W dramatycznej chwili piłkarze Ruchu pokazali, jak mocno solidaryzują się z Santiago Villafane, który w domu w Argentynie przeżywa rodzinny dramat.

Pilka nozna. Nice I liga. Ruch Chorzow - Drutex-Bytovia Bytow. 04.03.2018
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Niedzielne spotkanie w Chorzowie poprzedziła minuta ciszy. Wszystko ze względu na rodzinne tragedie obrońcy Ruchu Santiago Villafane i dyrektora „Niebieskich” Krzysztofa Ziętka. Temu pierwszemu zmarł w Argentynie syn Leon, z kolei działaczowi klubu z Chorzowa ukochany wnuk Staś. Piłkarze Ruchu wyszli na mecz w białych koszulkach z napisem „Fuerza Santiago estamos con vos” czyli „Jesteśmy z tobą Santiago”. Transparent o takiej treści wywiesili też potem kibice 14-krotnego mistrza Polski. Wszystko po to, żeby wesprzeć przebywającego obecnie w domu Villafane.
Doświadczonemu argentyńskiemu obrońcy pod koniec grudnia urodziły się bliźniaki Dante i Leon. Obaj chłopcy byli wcześniakami i od momentu urodzenia przebywali w szpitalu. Stan jednego z nich był bardzo ciężki. Zawodnik prosił wszystkich o modlitwę. Trudna sytuacja sprawiła, że opuścił zgrupowanie na Cyprze, żeby pojechać do najbliższych. Teraz też jest w domu. Niestety, malec zmarł. Z Santiago Villafane solidaryzują się w Chorzowie wszyscy, kibice, działacze oraz koledzy z drużyny, którzy wczoraj zagrali z czarnymi opaskami na rękawach. Wyrazy współczucia płyną też dla dyrektora Ziętka, któremu zmarł ukochany wnuczek Staś.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Przykra sprawa :(
Kondolencje od Żabola.
6 mar 12:32 | ocena:100%
Liczba głosów:9
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~+++Użytkownik anonimowy
~+++ :
No photo~+++Użytkownik anonimowy
*** małe aniołki! daj Im Panie wieczne łaskę wiecznego nieba! ***
5 mar 19:03 | ocena:100%
Liczba głosów:11
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii