Uciekające zabezpieczenia pożyczki Ruchu Chorzów

Tak jak już pisaliśmy, od kilku dni trwają rozmowy i negocjacje dotyczące nowych zabezpieczeń pożyczki, jakiej miasto Chorzów udzieliło Ruchowi.

Arka Gdynia - Ruch Chorzow
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy miał być fakt, że z powodu spadku z ekstraklasy ważność straciło jedno z zabezpieczeń, którym były wpływy z praw telewizyjnych. Okazuje się, że to nie wszystko.


Od pewnego czasu plotkowało się, że zabezpieczenie, którego swego czasu udzielił Aleksander Kurczyk, czyli były prezes „Niebieskich”, wcale nie jest takie trwałe i może... przestać być zabezpieczeniem. Przypomnijmy, że w trakcie negocjowania w ubiegłym roku warunków umowy 18 mln zł pożyczki, której miasto udzieliło Ruchowi, ratując go przed upadkiem, jednym z tzw. twardych zabezpieczeń był zastaw na hipotece prywatnego szpitala Urovita należącego do spółki AMG Silesia sp z o.o., której głównym udziałowcem jest wspomniany Kurczyk. W ostatnich dniach pojawiły się informacje jakoby Kurczyk wycofał swoje zabezpieczenie. Głos w tej sprawie zabrało miasto.

 

- 20 marca do urzędu wpłynęło pismo AMG Silesia o uchyleniu się od skutków prawnych umowy zabezpieczenia pożyczki udzielonej Ruchowi. Po przeanalizowaniu sprawy przez naszych prawników uznaliśmy to oświadczenie za bezzasadne. Hipoteka nieruchomości należącej do tej spółki nadal jest jednym z zabezpieczeń pożyczki udzielonej klubowi - informuje Karolina Skórka, rzecznik prasowy UM. To jednak nie ma być koniec sprawy, bo podobno prawnicy Kurczyka będą walczyli o uchylenie zabezpieczeń. Do sprawy wrócimy.

 

Komentarze (36)

Napisz komentarz
No photo
No photo~endRasUżytkownik anonimowy
~endRas :
No photo~endRasUżytkownik anonimowy
Jak się kupiło akcje jakiejś firmy to się ponosi odpowiedzialność w dobrej i złej sytuacji. Jak się zabezpieczyło pożyczkę majątkiem jako udziałowiec to można najwyżej odsprzedać akcje z zabezpieczeniem- jak je w takiej formie ktoś kupi. Jak nie to się ponosi odpowiedzialność. Jeśli o tym nie wie wielki hanysekksg to jasne ale taki wielki biznesmen, to są jaja. A ty hanysek pisząc na tych forach ruchowskich mieszasz faktami, żeby zdołować kibiców Ruchu wykorzystując swoją inteligencje, czego ci nie odbieram. Ale ja jestem ponad to i więcej z tobą nie będę dyskutował.
Pozdrowienia dla kibiców Ruchu.
6 lip 17 11:20 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 8
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zepiekorUżytkownik anonimowy
~zepiekor
No photo~zepiekorUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
6 lip 17 10:18 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
Macie waszego SupeRmana, haha...:)))
a pisałem że tylko Kurczyk was z tego wyciągnie a nie wieloletni wspólnik Smagorowicza.
Kurczyk był prezesem i większościowym udziałowcem to zabezpieczenie dał - swoją prywatną własność.
Niech teraz mały troooman zasta
To świadczy tylko o panu Kurczyku który Ruch traktował jak maszynkę do pieniędzy - sprzedaż Stępińskiego, zatrudnienie kolegów typu Komornicki czy Zimmeran którzy tylko i wyłącznie brali i będą brać od Ruchu pieniądze. Kurczyk wykorzystał moment i zarobił kasę i dał zarobić kolegom. Kosztem Ruchu. Lista wrogów Niebieskiego Klubu jest coraz dłuższa: Kurczyk z kolegami, Smagorowicz, Mosór, Kopel, Gęsior, Baszczyński, Gorawski, Lipski... i możnaby jeszcze trochę powymieniać.

Raz na zawsze włodarze klubu powinni zaprzestać sprowadzania piłkarzyków z Legii. To już nie jest nawet wkurzające tylko nudne, co okienko transferowe to pojawiają się nazwiska z Warszawy. Raz na zawsze koniec!


A oczywiście najwięcej do powiedzenia mają kibice Górnika... Tego nie będę komentował.
6 lip 17 10:36 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RobertUżytkownik anonimowy
~Robert
No photo~RobertUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
6 lip 17 11:37 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
KURCZYK NIE MO GAMONIU JUŻ ANI JEDNEJ AKCJI !!!!

http://www.bankier.pl/wiadomosc/RUCH-CHORZOW-S-A-Sprostowanie-oczywistej-omylki-z-zawiadomienia-akcjonariusza-dot-nabycia-akcji-doreczonego-i-opublikowanego-w-dniu-30-05-2017-r-7527002.html
W internecie można znaleźć inne informacje, min takie, że Kurczyk 32% Paterman 35% Smagor 5% Miasto 20% + kilka % należących do mniejszych udziałowców... Czyli wynika, że Paterman dalej się tych chwastów nie pozbył, a co do współpracy Patermana i Smagora, to ich nazwiska razem stoją TYLKO w linku, który podałeś i nigdzie indziej // Tymczasem miasto i Paterman osiągneli porozumienie w sprawie zabezpieczenia pożyczki.

Miłego dnia wszystkim
6 lip 17 16:44 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii