Pustki przy Cichej przez bojkot?

Ruch w przyszły czwartek rozegra pierwszy w tym sezonie u siebie mecz ligowy, który będą mogli zobaczyć kibice (dwa poprzednie odbyły się bez udziału publiczności. Była to kara za incydenty, jakie miały miejsce na zakończenie sezonu ekstraklasy podczas spotkania z Górnikiem Łęczna). Być może jednak stadion przy Cichej znów będzie świecił pustkami!

Zabytkowy zegar Omega stanie na stale na stadionie Ruchu Chorzow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Mecz z GKS Tychy miał odbyć się w miniony weekend, ale został przełożony na czwartek 14 września ze względu na powołania zawodników do kadr narodowych. Klub ustalił na starcie derbowe wysokie ceny biletów.
- Nikt przy Cichej nie chce drenować kieszeni kibiców. Założenie jest takie, aby fani częściej kupowali wejściówki w przedsprzedaży oraz karnety. Posiadacz stałej karty wstępu płaci za jeden mecz tylko 17 złotych. Mamy karnety w bardzo dobrych cenach. Dzięki kibicom, którzy kupią karnet, klub wcześniej otrzymuje pieniądze, a wiadomo, że są one nam potrzebne – tak tłumaczył na naszych łamach zaskakującą podwyżkę cen prezes Janusz Paterman.
Te słowa wcale nie trafiły do fanów. Jak czytamy w komunikacie Grupy Kibicowskie Ruchu oraz „Niebieskie” Fan Cluby podjęły decyzję o zbojkotowaniu meczu! „Sympatycy 14-krotnych mistrzów Polski uważają, że ceny biletów na to spotkanie są stanowczo za wysokie. Zgodnie z cennikiem, jaki został ogłoszony przez klub, za normalny bilet na sektory trzeba zapłacić 30 złotych, zaś po 10 września cena wzrasta do 35 złotych. To więcej niż chociażby na Wielkie Derby Śląska, które rozgrywaliśmy w ekstraklasie! To także więcej niż na mecze drużyn występujących aktualnie w najwyższej klasie rozgrywkowej... Dodatkowo pod uwagę trzeba wziąć sytuację, w jakiej od dłuższego czasu znajduje się Ruch Chorzów, pozycję w tabeli, grę zespołu, stadion oraz ogólną atmosferę panującą wokół klubu.
Grupy Kibicowskie namawiają fanów, aby przyłączyli się do bojkotu i nie kupowali biletów na mecz z GKS-em Tychy. Zaś ci, którzy już nabyli wejściówkę, mogą ją zwrócić w Strefie Kibica. Nie możemy się godzić na takie traktowanie przez działaczy klubu, którzy w ogóle nie wzięli pod uwagę zdania kibiców” - czytamy w oświadczeniu fanów. W czwartek okaże się, czy fani wzięli sobie apel do serca.

 

Komentarze (27)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
8 wrz 17 11:00 użytkownik ~Niebieski napisał
Polemika z Toba to jak slawne " polaczenie z Elkiem"
Jesteś tak samo uparty jak "Baran" - ślepo zapatrzony w Ruch kierując się miłością do niego. Poniekąd Cię rozumiem tylko szkoda że nie dostrzegasz zła jakie się w nim narobiło od przyjścia Patermana. Na prawdę szkoda bo mógłbyś się przyłączyć do swoich kibiców i z tym złem walczyć.
Pamiętaj że klub to kibice a nie stadion, prezes czy zawodnicy.
Polonii Bytom już oficjalnie nie ma, jest Bytomski Sport ale Polonia nadal jest i funkcjonuje. Przeżyje ten "urzędniczy" zgon i wróci do życia.
Myśmy w Zabrzu też walczyli z urzędnikami i wyszło to nam na dobre - wy też powinniście tak samo postąpić. Będziesz biernie przyglądał się upadkowi swojego klubu - twoja sprawa. NArKA.
8 wrz 17 11:22 | ocena:93%
Liczba głosów:14
93%
7%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~B1Użytkownik anonimowy
~B1 :
No photo~B1Użytkownik anonimowy
Obstawiam że tutaj chodzi po prostu o to że "decyzyjni" nie dostali tańszych wejściówek by móc jest po normalnej cenie puścić w obieg ale z zyskiem dla siebie. To tzw. słynna chciwość. Z tego co wiem na wyjazd do Bielska przytulilła gangsterka trochę grosza na piknikach.
Dobrze, ja nie narzekam. Czasy są jak najbardziej fatalne by się dzielić. W Zabrzu rekordowe frekwencje, drużyna na fali. Nie ma lepszego momentu by przyciągnąć tych niezdecydowanych :)
8 wrz 17 10:03 | ocena:95%
Liczba głosów:21
95%
5%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
8 wrz 17 10:26 użytkownik ~Niebieski napisał
Usuwacie merytoryczne komentarze a HAnyseKSG jak piasl bzdury i obrazal, tak ciagle to robi. O co w tym chodzi ?
Gdzie obraziłem Ruch ? No pytam, gdzie ?
Napisałem jedynie sytuację gdzie się znajdzie Ruch jak wasz prezes będzie dalej uprawiał tą swoją politykę niszczenia klubu.
Gdybym nie miał szacunku to pisałbym nazwę z małej litry a tak nie jest !!!
Doczepiasz się do mnie stale bo Ci się KSG w moim nicku nie podoba. Możesz mi wierzyć że nie mam nic do klubu tylko do samego prezesa. To on jest winowajcą tego gdzie się dziś znajdujecie a może być jeszcze gorzej.
Nie będzie silnego Górnika bez silnego Ruchu - zrozum to wreszcie.
8 wrz 17 10:44 | ocena:81%
Liczba głosów:16
81%
19%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii