Trener Ruchu święta spędzi w Grecji

Szkoleniowiec „Niebieskich” Juan Ramon Rocha to prawdziwy piłkarski obieżyświat, który święta spędził w niejednym kraju. W tym roku spotka się ze swoją rodziną w swoim domu w Grecji.

Pilka nozna. Nice I liga. Ruch Chorzow. Juan Ramon Rocha. 29.11.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

63-letni Rocha to najwybitniejsza osobowość Nice I ligi. Ten były świetny reprezentant Argentyny i gwiazda takich klubów, jak Newell’s Old Boys, Boca Juniors czy Panathinaikos, po zakończeniu piłkarskiej kariery z powodzeniem pracuje jako szkoleniowiec. Z Panathinaikosem kilkakrotnie wywalczał mistrzostwo kraju, a w 1996 roku z klubem z Aten awansował do półfinału Champions League. Od września jest trenerem Ruchu. Ma pomóc w odbudowie „Niebieskich”.

 

Szybko się adaptuje

Doświadczonego szkoleniowca z Ameryki Południowej pytamy, jak spędzi tegoroczne święta? – Spędzę je w domu w Grecji z rodziną. Z Argentyny prawdopodobnie przyleci córka. Co do Świąt Bożego Narodzenia, to w Grecji, gdzie od lat mieszkam, obchodzi się je uroczyście, ale bardziej hucznie obchodzona jest Wielkanoc – opowiada.

 

Trenera Rochę pytamy, czy nie miał ochoty zostać dłużej w Polsce i spędzić świąteczny czas u nas? – Krótki urlop chciałem wykorzystać na wyjazd do domu, ale nie mam problemów z tym, żeby się zaadaptować do nowego miejsca. Szybko przystosowuję się do nowych warunków. Pamiętam, jak w 1978 roku pojechałem grać jako zawodnik do jednego z klubów w Kolumbii w Barranquilli. To było miasto, gdzie czy zimą, czy latem zawsze było 45 stopni ciepła i też po miesiącu przystosowałem się. Gdybym miał teraz tutaj zostać, to nie byłoby problemu – tłumaczy „Sportowi” Rocha.

 

Wiedzą, co mają robić

Szkoleniowiec Ruchu na bieżąco monitoruje to, co dzieje się w zespole z Chorzowa. – Każdy z piłkarzy wie, co ma robić. Zawodnicy mają rozpiskę, jak w okresie świąteczno-noworocznym ćwiczyć. Nie chcę okresu przygotowawczego zaczynać od zera. Po Nowym Roku zaczynamy badaniami. Potem jest wyjazd na obóz do Rybnika, a następnie polecimy, na początku lutego, od 2 do 16 na Cypr. Tam rozegramy kilka sparingów. Przede wszystkim będzie czas, żeby przygotować zespół do drugiej części sezonu – zaznacza doświadczony szkoleniowiec.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~TArNOWSKIE \G/ÓrY Użytkownik anonimowy
~TArNOWSKIE \G/ÓrY :
No photo~TArNOWSKIE \G/ÓrY Użytkownik anonimowy
Zdrowych, Wesołych i Pachnących Świąt smrody, na samym dnie, na dnie dna :D:D:D
24 gru 17 15:48 | ocena:50%
Liczba głosów:18
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii