Prezes uspokaja zaniepokojonych kibiców

- Obiecaliśmy kibicom, razem z Michałem Dubielem, że klub będzie występować na zapleczu ekstraklasy i słowa dotrzymujemy – przekonuje Janusz Paterman.

Wisla Plock - Ruch Chorzow
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Fanów zaniepokoił poniedziałkowy komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych. Zanim został opublikowany, do Chorzowa docierały bardziej optymistyczne wieści, między innymi informujące o tym, że Ruch otrzymał warunkową licencję na grę w pierwszej lidze.

 

Będzie glejt
Chorzowski klub jednak nadal nie został uprawniony do gry na zapleczu ekstraklasy. KL odroczyła decyzję do 20 czerwca, ale do 19 czerwca klub musi spełnić cztery warunki. Pierwszy to „uregulowanie zobowiązania w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za sezon 2015/16 poprzez zapłatę pierwszych dwóch rat premii przypadających do zapłaty w 2016 roku i zapłatę lub objęciem ugodą dwóch kolejnych rat przypadających do zapłaty w 2017 roku”. - Poradzimy sobie z tym i Ruch będzie grał w pierwszej lidze. Nie jestem zaskoczony żądaniami Komisji Licencyjnej. Jak już wcześniej wspominałem, byłem przygotowany na wypłatę zawodnikom wspomnianej premii. Dla mnie to kwestia sporna, prawnicy też tak wypowiadali się w tej kwestii. Ale PZPN inaczej rozstrzygnął sprawę. Mówiłem przedstawicielom KL, aby dali mi glejt, na którym jest napisane czarno na białym, że muszę zapłacić tę zaległość. Teraz już nikt się do mnie nie przyczepi, że złamałem prawo, wypłacając premię – mówi „Sportowi” Janusz Paterman.

 

Niemcy załatwieni
Kolejne warunki, jakie muszą spełnić „Niebiescy”, to „uregulować zobowiązanie do byłego trenera-koordynatora, zatrudnionego jednocześnie jako prezesa Fundacji Ruchu Chorzów, w części, którą Komisja uznała za bezsporne wynagrodzenie trenera-koordynatora” oraz „zapłatę zobowiązania transferowego do FC Nurnberg w terminach przewidzianych zawartą ugodą”. - W przypadku niemieckiego klubu, to co mieliśmy spłacić według KL, zostało już uregulowane w poniedziałek. Ta suma to grubo ponad milion złotych. Komisja otrzymała już potwierdzenie przeprowadzenia tej operacji. Do 30 czerwca musimy uregulować resztę. Dariuszowi Gęsiorowi przelejemy pieniądze, ale nie tyle ile żądał jako prezes fundacji Ruch Chorzów. Zgodnie z wytycznymi otrzyma zaległość, która związana jest z jego pracą przy Cichej jako trener-koordynator. To nie jest wielka kwota - twierdzi prezes.

 

Spoglądają do przodu
Ostatnia kwestia związana jest z prognozą finansową. Klub musi „dostarczyć dokumenty firm właścicielskich potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz Klubu w przypadku niepozyskania kontraktów sponsoringowych zapewniających Klubowi źródła finansowania w sezonie 2017/18”. - Komisja je otrzyma, mówiłem, że zostaną objęte kolejne akcje klubu. Będziemy grali w pierwszej lidze. Obiecaliśmy kibicom, razem z Michałem Dubielem, że klub będzie występować na zapleczu ekstraklasy i słowa dotrzymujemy. Pierwsza liga to dla nas temat przejściowy. Miejsce „Niebieskich” jest w ekstraklasie. Mamy do spełnienia szereg warunków, ale nie można mieć do nas pretensji o ten bałagan. To zgotowali nam poprzednicy. My jednak nie patrzymy wstecz, ale do przodu – zaznacza szef klubu.

 

Komentarze (21)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Buhahahhaaa....

Michał Koj : "Ze spadkowicza do beniaminka"

Grający ostatnio w Ruchu Chorzów Michał Koj został w środę piłkarzem Górnika Zabrze.
Chorzowianie w minionym sezonie spadli z ekstraklasy, Górnik do niej awansował.
23-letni obrońca związał się z zabrzańskim klubem dwuletnim kontraktem.
Jest pierwszym nowym nabytkiem beniaminka w letniej przerwie.

http://eurosport.onet.pl
15 cze 17 01:02 | ocena:80%
Liczba głosów:15
80%
20%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic Ruchu od 66lat :
No photo~Kibic Ruchu od 66lat Użytkownik anonimowy
14 cze 17 20:43 użytkownik ~Kibic Ruchu od 66lat napisał
Jeszcze jedno , te na man i i na stein, dali mi robota w reichu, za zarobiono miedz zyja i kupiol zech Auto, a te na ski mi je na osiedlu, z przed domu ukradli. Co ty na to chopecku powiysz?
Powiym ci żeś jest fRajer do kwadRatu...
U tych na "man" narobiołeś sie jak woł i dołeś sie w robocie wykorzystać a ci na "ski" udowodnili ci żeś jest tym co napisołech w piyrwszym zdaniu - fRajer do kwadRatu.
15 cze 17 01:06 | ocena:85%
Liczba głosów:13
85%
15%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Paterman jest NIEBIESKI

Przynajmniej w wywiadach
14 cze 17 16:16 | ocena:85%
Liczba głosów:13
85%
15%
| odpowiedzi: 9
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii