Janusz Paterman: Ciche przyzwolenie

Ruch Chorzów i Górnik Zabrze zdaniem wielu obserwatorów wydają się być nierówno traktowane przez sędziów. Swoje zdanie ma również na ten temat prezes Ruchu, Janusz Paterman.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Ruch Chorzow. Konferencja prasowa. 02.08.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Michał ZICHLARZ: Macie poczucie krzywdy odnośnie pracy sędziów w tym sezonie?
Janusz PATERMAN: - Nie ma spotkania, żeby nie dochodziło do kontrowersyjnej sytuacji. Weźmy poniedziałkowy mecz przeciwko Górnikowi Łęczna. Nie uznana przez sędziego bramka w końcówce pierwszej połowy dla nas czy pochopnie pokazana druga żółta kartka Bojanowi Markoviciowi. Za dużo tych pomyłek.

 

W tym sezonie arbitrzy zagwizdali przeciwko wam aż sześć "jedenastek".
Janusz PATERMAN: - W najważniejszym meczu sezonu, jak to było parę miesięcy temu, zawodnik Arki wbił nam bramkę ręką, po czym do wszystkiego się przyznał, podobnie jak sędzia w przerwie, a nikt nie poniósł za to konsekwencji. Mało tego, sędzia dalej wyznaczany jest do prowadzenia spotkań. I to jest właśnie ciche przyzwolenie na podejmowanie takich, a nie innych decyzji. W meczu w Bielsku powinniśmy wykonywać "jedenastkę", za faul na Posinkoviciu w polu karnym, a tak się nie stało. W spotkaniu z Chojniczanką bramkę na 3:4 rywal strzelił nam ze spalonego, co widać na wszystkich powtórkach. Sporo tych wpadek.

 

Słabych wyników nie można jednak tłumaczyć wyłącznie decyzjami arbitrów. Jest nadzieja, że Ruch w końcu zacznie wygrywać?
Janusz PATERMAN: - Wszystko jest w głowach piłkarzy. Jestem przekonany, że ten zespół zaskoczy. Potrzebny jest jednak czas i cierpliwość. Proszę pamiętać o tym, że do sezonu przystąpiliśmy z kompletnie przebudowanym zespołem, w którym jest wielu młodych debiutantów. Do tego klub rozpadł się organizacyjnie i finansowo. Teraz wszystko poukładane jest pod względem organizacyjnym i trzeba czekać, aż drużyna zaskoczy. Na pewno pomoże w tym praca wykonywana przez naszych szkoleniowców Juana Ramona Rochę i Krzyśka Warzychę. Jestem pewien, że przyniesie to rezultaty.

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
~bodek :
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
Typowa mentalność Kalego
20 wrz 17 12:13 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
P. Paterman nich Pan sie zamknie. Za wszystko winny jest Pan i pana zarzond . Pierońske ćmoki.
20 wrz 17 10:54 | ocena:67%
Liczba głosów:15
33%
67%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
dawno o tym pisałem, że włoska mafia, te wszystkie Romy i Juventusy boją się powrotu Ruchu do LM. Dlatego jest taki nacisk na sędziów i zarządy związku
20 wrz 17 16:07 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii