Janusz Paterman: Ciche przyzwolenie

Pilka nozna. Ekstraklasa. Ruch Chorzow. Konferencja prasowa. 02.08.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Ruch Chorzów i Górnik Zabrze zdaniem wielu obserwatorów wydają się być nierówno traktowane przez sędziów. Swoje zdanie ma również na ten temat prezes Ruchu, Janusz Paterman.

Michał ZICHLARZ: Macie poczucie krzywdy odnośnie pracy sędziów w tym sezonie?
Janusz PATERMAN: - Nie ma spotkania, żeby nie dochodziło do kontrowersyjnej sytuacji. Weźmy poniedziałkowy mecz przeciwko Górnikowi Łęczna. Nie uznana przez sędziego bramka w końcówce pierwszej połowy dla nas czy pochopnie pokazana druga żółta kartka Bojanowi Markoviciowi. Za dużo tych pomyłek.

 

W tym sezonie arbitrzy zagwizdali przeciwko wam aż sześć "jedenastek".
Janusz PATERMAN: - W najważniejszym meczu sezonu, jak to było parę miesięcy temu, zawodnik Arki wbił nam bramkę ręką, po czym do wszystkiego się przyznał, podobnie jak sędzia w przerwie, a nikt nie poniósł za to konsekwencji. Mało tego, sędzia dalej wyznaczany jest do prowadzenia spotkań. I to jest właśnie ciche przyzwolenie na podejmowanie takich, a nie innych decyzji. W meczu w Bielsku powinniśmy wykonywać "jedenastkę", za faul na Posinkoviciu w polu karnym, a tak się nie stało. W spotkaniu z Chojniczanką bramkę na 3:4 rywal strzelił nam ze spalonego, co widać na wszystkich powtórkach. Sporo tych wpadek.

 

Słabych wyników nie można jednak tłumaczyć wyłącznie decyzjami arbitrów. Jest nadzieja, że Ruch w końcu zacznie wygrywać?
Janusz PATERMAN: - Wszystko jest w głowach piłkarzy. Jestem przekonany, że ten zespół zaskoczy. Potrzebny jest jednak czas i cierpliwość. Proszę pamiętać o tym, że do sezonu przystąpiliśmy z kompletnie przebudowanym zespołem, w którym jest wielu młodych debiutantów. Do tego klub rozpadł się organizacyjnie i finansowo. Teraz wszystko poukładane jest pod względem organizacyjnym i trzeba czekać, aż drużyna zaskoczy. Na pewno pomoże w tym praca wykonywana przez naszych szkoleniowców Juana Ramona Rochę i Krzyśka Warzychę. Jestem pewien, że przyniesie to rezultaty.

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
~bodek :
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
Typowa mentalność Kalego
20 wrz 12:13 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
P. Paterman nich Pan sie zamknie. Za wszystko winny jest Pan i pana zarzond . Pierońske ćmoki.
20 wrz 10:54 | ocena:67%
Liczba głosów:15
33%
67%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
dawno o tym pisałem, że włoska mafia, te wszystkie Romy i Juventusy boją się powrotu Ruchu do LM. Dlatego jest taki nacisk na sędziów i zarządy związku
20 wrz 16:07 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii