Brazylijczyk z dużym powodzeniem ciągnie grę

- Z siedmiu ostatnich ligowych gier wygraliśmy pięć. Po krótkiej przerwie znowu gramy u siebie, więc nie powinno być źle – mówi 24-letni Mello.

Zaglebie Sosnowiec - Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

W kilku ostatnich, ligowych spotkaniach lewonożny pomocnik z Brazylii należał do najlepszych w zespole z Chorzowa. W meczu 12. kolejki Nice I ligi przeciwko Puszczy Niepołomice (1:2) po raz pierwszy trafił do siatki rywala. W meczu z Odrą Opole (3:1) zaliczył z kolei dwie efektowne asysty. Trafił też w piątkowym starciu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, które „niebiescy” przegrali 1:2. Mello trafił na 1:1, wykorzystując ładną akcję prawą stroną oraz dośrodkowanie Santiago Villafane.
- Cieszę się z bramki, ale porażka smuci. Z Zagłębiem nie zagraliśmy dobrze w pierwszym fragmencie spotkania. W pierwszych 20-25 minutach traciliśmy zbyt wiele piłek i zbyt łatwo w środku pola. Po przerwie było już znacznie lepiej. Wyrównaliśmy, ale w ostatecznym rozrachunku niewiele to dało. Taki jest jednak futbol. Dalej trzeba walczyć i zdobywać punkty tak, jak było to we wcześniejszych spotkaniach – mówi lewoskrzydłowy z Ameryki Południowej.
Mello mógł zostać bohaterem meczu na Stadionie Ludowym. Niestety, w 71 minucie futbolówka po jego uderzeniu, tym razem prawą nogą, wylądowała na poprzeczce. - Prawa noga nie jest moją najsilniejszą stroną, ale staram się ją trenować. Szkoda, że nie wpadło z Zagłębiem – żałował po spotkaniu.
Brazylijczyk, który jako 19-latek miał podpisany zawodowy kontrakt ze słynnym Botafogo, rozkręca się w pierwszoligowych spotkaniach z meczu na mecz.
- Porażka smuci, ale nic teraz nie zrobimy. Trzeba się przygotować do kolejnych gier. Z siedmiu ostatnich ligowych spotkań wygraliśmy pięć razy. Po przerwie znowu gramy u siebie, więc nie powinno być źle – podkreśla błyskotliwy pomocnik.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~MAZI1920Użytkownik anonimowy
~MAZI1920 :
No photo~MAZI1920Użytkownik anonimowy
Bardzo udany transfer . I gdzie sa ci co pisali ze do RUCHU trafil sam szrot.
9 lis 17 00:17 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~TauzenUżytkownik anonimowy
~Tauzen :
No photo~TauzenUżytkownik anonimowy
100 lat Mello!
8 lis 17 19:47 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii