Co z tą licencją dla Ruchu?

Ruch Chorzów
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

Ruch Chorzów stara się o prawo do gry na zapleczu ekstraklasy. Przypomnijmy, że w piątek Komisja Licencyjna cofnęła klubowi licencję na ekstraklasę. Dlaczego?

KL uważa, że „niebieska” spółka musi uregulować premie wobec piłkarzy za sezon 2015/16, kiedy drużyna awansowała do grupy mistrzowskiej. Czy ten bonus wkrótce zostanie spłacony? - Czekamy na uzasadnienie Komisji Licencyjnej – mówi krótko prezes Janusz Paterman. Ale przewodniczący KL, Krzysztof Sachs, nie ma wątpliwości: owa premia to należność wymagana licencyjnie! Spółka musi również przedstawić nową prognozę finansową, która nie uwzględnia już 8 mln złotych, jakie Ruch otrzymywał w ekstraklasie z tytułu umowy telewizyjnej. Władze klubu liczą na wsparcie miasta. - W tym tygodniu prezydent Chorzowa Andrzej Kotala zaproponuje największym udziałowcom Ruchu Chorzów pilne spotkanie. Tematem rozmów będzie przyszłość klubu i sytuacja finansowa spółki – informuje Karolina Skórka, rzecznik Urzędu Miasta.
Wszystkie dokumenty - podobnie zresztą jak w przypadku drugiego spadkowicza, Górnika Łęczna - wpłynąć muszą do PZPN w najbliższych dniach. Komisja bowiem „przymierza się” do wydania decyzji w sprawie chorzowian i łęcznian już 9 czerwca.

 

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Hanys NCHUżytkownik anonimowy
~Hanys NCH :
No photo~Hanys NCHUżytkownik anonimowy
Co mozna powiedziec? W sumie to rece opadaja, ale kogo to juz dziwi. Trzeba to po prostu 'zaorac' ten caly cyrk, dac rozsadnym ludziom ten klub do kontroli, puscic Ruch do IV ligi.
Nie wiem kto jeszcze da sie na to nabrac, ze kulejacy Ruch daleko ujdzie.. Jesli sie w koncu raz a na zawsze tam porzadku nie zrobi z tym wszystkim!
Karygodne, patrza na to wszyscy w Polsce i po prostu pilkarskie jaja..
6 cze 13:07 | ocena:68%
Liczba głosów:19
68%
32%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~hjUżytkownik anonimowy
~hj :
No photo~hjUżytkownik anonimowy
Kiedy zostanie rozliczony smagarowicz ,który jest winowajcą tego wszystkiego. W nagrodę wzięto go do rady nadzorczej Ekstraklapy.Sprawę należy skierować do CBA.
6 cze 12:43 | ocena:89%
Liczba głosów:19
89%
11%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~wacekUżytkownik anonimowy
~wacek :
No photo~wacekUżytkownik anonimowy
Jedyne wyjście na obecny czas to pójście drogą...zabrzan.Miasto przejmuje klub.Innego sensownego rozwiązania nie widać na teraz.O jakichkolwiek WIELKICH SPONSORACH należy zapomnieć,bo takich po prostu na naszym Śląsku nie ma.
6 cze 12:22 | ocena:64%
Liczba głosów:14
64%
36%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii