Były prezes „Niebieskich” jeszcze posiedzi

Dariuszowi S., który w czerwcu został zatrzymany pod zarzutem korupcji, katowicki sąd przedłużył areszt do 18 grudnia.

Dariusz Smagorowicz
 fot. Przemek Debczak  /  źródło: Pressfocus

Dariusz S. w czerwcu został zatrzymany pod zarzutem korupcji. Katowicki sąd przedłużył mu areszt do 18 grudnia. Były szef Ruchu, wraz z dyrektorem sportowym Cracovii, Mirosławem M. (wcześniej działacz, zawodnik "Niebieskich"), zostali zatrzymani 20 czerwca przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w śledztwie dotyczącym korupcji w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu. Zatrzymane osoby od marca 2015 roku do kwietnia 2016 roku miały udzielić byłemu Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu korzyści majątkowych o łącznej wartości 72 tysięcy złotych. Przekazane korzyści miały związek z funkcjonowaniem Ruchu Chorzów SA. oraz Fundacji Ruchu Chorzów. Mirosław M. został zwolniony 21 czerwca po przesłuchaniu - za poręczeniem majątkowym w wysokości 30 tys. zł. W stosunku do Dariusza S., katowicki sąd zastosował trzymiesięczny areszt, przychylając się do wniosku prokuratury.
Na początku sierpnia były Naczelnik Urzędu Skarbowego Marcin K. powiesił się w celi Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce. - Ta śmierć nie ma przełożenia na sytuację procesową Dariusza S. - mówi Ireneusz Kunert, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach. -Tymczasowy areszt Dariusza S. został przedłużony o kolejne trzy miesiące do 18 grudnia, bo oskarżony nie przyznaje się do zarzutów – dodaje rzecznik.

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
tak to jest, trzeba wszystkim płacić obiecaną działkę, a jak nie dotrzymujesz umów, to musisz beknąć. A na klubach w Polsce, zwłaszcza tych miejskich hien nie brakuje....
13 wrz 17 11:46 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~O.N.R.Użytkownik anonimowy
~O.N.R. :
No photo~O.N.R.Użytkownik anonimowy
Kibole z PFki powinni go czesto odwiedzać bo to jego wina jak Ruch wygląda obecnie.
13 wrz 17 09:30 | ocena:92%
Liczba głosów:12
92%
8%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~huraaaaUżytkownik anonimowy
~huraaaa :
No photo~huraaaaUżytkownik anonimowy
miod na moje serce!!obys długo ie wyszedł!!a co z mirosławem m,??kiedy dołaczy do kolegi??
13 wrz 17 12:54 | ocena:85%
Liczba głosów:13
85%
15%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii