Posinković błyszczy nie tam gdzie powinien. Jak jeden filmik wywołał burzę

O Vilimie Posinkoviciu więcej mówi się w kontekście jego pozaboiskowych „rozrywek”, filmików czy zdjęć, zamieszczanych w portalach społecznościowych niż o jego dobrej grze, pięknych akcjach czy golach dla „Niebieskich”.

27-letni Chorwat już na pierwszy rzut oka zwraca na siebie uwagę. Tatuaże, często zmieniane fryzury czy „bałkański charakter” - to elementy rozpoznawcze Posinkovicia. Na boisku już taki „wyraźny” nie jest. Jesienią Posinković w Ruchu zagrał w 16 meczach i strzelił 2 gole. W przeszłości nie było lepiej. W 11 poprzednich klubach łącznie zdobył... 4 bramki!

 

Nic się nie ukryje

Vilim wolne chwile lubi spędzać w różny sposób, o czymś zazwyczaj chwali się w Internecie. – Obserwuję na Instagramie Vilima i facet od momentu wyjazdy z Polski czyli od początku grudnia prawie codziennie wrzuca zdjęcia i filmiki z imprez, biesiad i zabaw. Nie wygląda to spoko i profesjonalnie – napisał w grudniu na Twitterze Iwo Raczek, kibic „Niebieskich”. Okazało się, że po powrocie do treningów w Chorzowie piłkarz nie do końca „wyhamował”.

 

Kilka dnia temu piłkarz zamieścił na Instagramie filmik na którym ewidentnie palił sziszę. W internecie rozpętała się burza. Głos zabrali nawet... byli piłkarze klubu z Cichej. – Ruch na pewno się utrzyma w pierwszej lidze, w szczególności profesjonalne podejście zawodników takich jak Posinkowic, czy jak on się tam nazywa napawa mnie optymizmem, kto wie może musi się inhalować na instastory...? – napisał na Twitterze Kamil Grabara, obecnie bramkarz Liverpool FC, a w przeszłości piłkarz Ruchu. – I kto będzie grać? Mąż pani Reni? Nikt tego nie rusza, bo tak wygodnie. Nie byłem skory do pisania czegokolwiek odnośnie polityki Ruchu, bo nie tylko byłem piłkarzem, ale zawsze będę kibicem Ruchu. Jednak to co się ostatnio dzieje to są żarty – dodał golkiper.

 

źródło: Instagram

 

Piłkarz żałuje

Fani „Niebeiskich” także byli zbulwersowani, a o sprawie dyskutowano i dyskutuje się nadal. – Chciałem tylko zaznaczyć, że w rodzinnych stronach Vilima palenie sziszy jest tak popularne jak na Górnym Śląsku żłopanie piwska, co jak powszechnie wiadomo, nie raz nasi piłkarze uskuteczniali – mówi Tomasz Stefanik, fotograf portalu niebiescy.pl, a prywatnie przyjaciel Posinkovicia. – Gadałem z Vilimem. W życiu nie spodziewałby się, że można zrobić aferę z powodu sziszy jabłkowej i gdyby znał nasze realia to na pewno nie wrzuciłby tego filmu. Żałuje, że tak wyszło, ale teraz będzie jeszcze bardziej zmotywowany do ciężkiej pracy by coś udowodnić – napisał na Twitterze Stefanik. Sami także próbowaliśmy się skontaktować z chorwackim napastnikiem, który obecnie przebywa z Ruchem na Cyprze. – Przepraszam, ale klub zabronił mi się wypowiadać. Mam nadzieję, że pan zrozumie. Pozdrawiam – wysłał nam sms-a.

 

Próbowaliśmy porozmawiać także z władzami Ruchu, ale wczoraj nie udało nam się skontaktować. Zostaje więc mieć nadzieję, że piłkarz faktycznie skupi się na treningach i grze, a golami utrzyma Ruch w I lidze...

 

 

Znalezione na forum „Niebieskich”*:

„Nie jesteśmy w takim momencie żeby można za to ścinać głowy. Ale liczę na to, że była jakaś rozmowa z trenerem i będzie musiał zapier... teraz dwa razy mocniej żeby wywalczyć miejsce w składzie na ligę. Tego Posinkovica ktoś w klubie musi naprostować - wisiek1”

 

„Statystyki Vilima Posinkovica w ciągu 8 lat profesjonalnej kariery (licząc grę w Ruchu). 10 bramek (1,2 na sezon) 7 asyst (0,9 na sezon) 5400 minut (ok. 750 na sezon) czyli ok.8,5meczu na sezon. Wzór profesjonalizmu a niektórzy go bronią” – 14182888

 

„Jak się nie jest gotowym do takich podstawowych poświęceń to potem się strzela gola na rok” – marek79.

 

„Wielkim problemem naszego klubu jest to, ze nie ma kogoś kto by takie sytuacje piętnował lub nie ma do tego warunku. Podobnie jak kurtkę Ziętka. Jeszcze większym problemem naszego klubu jest to, ze niektórzy kibice w takich zachowaniach nie widza nic zdrożnego” – jajo.

 

„Największym problemem będzie to jak Posinkovic nie poniesie za to odpowiedzialności. Wtedy każdy będzie robił co chciał, palił co chciał, jadł i pił co chciał. Nikt także nie będzie traktował tego klubu i trenerów poważnie” – jaRo 1920.

 

*pisownia oryginalna

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~pinokioUżytkownik anonimowy
~pinokio :
No photo~pinokioUżytkownik anonimowy
No, z takimi "gwiazdami" to Ruch wróci do Ekstraklasy tak gdzieś w 2030roku...Pełna profeska...
7 lut 11:17 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Poproszę więcej i więcej, ha ha. Co jeszcze ciekawego na Cichej?
6 lut 16:51 | ocena:70%
Liczba głosów:10
70%
30%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JezusUżytkownik anonimowy
~Jezus :
No photo~JezusUżytkownik anonimowy
D O _ K W A D r A T U
6 lut 15:56 | ocena:71%
Liczba głosów:14
71%
29%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii