W przerwie najlepiej sprawdzić formę z Góralami

Ruch Chorzow - GKS Tychy

Ślązacy znowu zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tym razem w meczu kontrolnym. Z kolei Brazylijczyk Mello doszedł już do zdrowia.

W najbliższej kolejce I ligi odbędą się tylko cztery spotkania. Reszta została przełożona ze względu na powołania piłkarzy na mecze reprezentacji. „Niebiescy” w sobotę mieli zmierzyć się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przesunięto na 18 października, bo w obu drużynach nominowano zawodników do kadry U-20. Wyróżnieni zostali lewy obrońca Mateusz Hołownia, a z zespołu Puszczy bramkarz Marcin Staniszewski.

Od niedzieli przebywają na zgrupowaniu w Wałbrzychu i szykują się do dwóch spotkań w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. 6 października z Czechami, a trzy dni później z Holandią. Trenerem kadry jest Dariusz Gęsior, były zawodnik i działacz „Niebieskich”. Tymczasem szkoleniowiec Ruchu Juan Ramon Rocha zamierza pracowicie wykorzystać przerwę ligową. W planach jest mecz kontrolny z Podbeskidziem, których spotkanie ligowe z Rakowem także zostało przełożone. Sparing prawdopodobnie odbędzie się w sobotę na bocznym boisku przy ulicy Cichej. Chorzowianie niedawno, bo 22 sierpnia zmierzyli się z „góralami” w ramach Nice 1. ligi. Pod Klimczokiem padł wynik 1:0, a jedynego gola strzelił z rzutu karnego Dimityr Ilijew. W sparingu tym powinni zagrać Marcin Kowalczyk, Kamil Słoma i Mello.

„Kowal” zmagał się ze zapaleniem mięśnia brzuchatego łydki. Doświadczony defensor w tym sezonie zagrał jedynie w dwóch meczach, z GKS-em Tychy i Górnikiem Łęczną. Na dodatek w tym drugim spotkaniu spędził na murawie zaledwie 13 minut. Kowalczyk trenuje już jednak z drużyną. Z kolei skrzydłowy Słoma, który dobrze rozpoczął sezon, we wspomnianym meczu z Tychami skręcił staw skokowy. 19-latek także ćwiczy z zespołem, podobnie jak Mello. Ofensywny pomocnik nie dokończył ostatniego starcia z Miedzią Legnica. - Dostał po kościach – przyznawał wtedy Juan Ramon Rocha. Brazylijczyk szybko się wykurował.