Pomocnik wykupiony, Helik podziękował

Ruch Chorzow - KGHM Zaglebie Lubin
 /  fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Bartosz Nowak spędzi kolejny sezon przy Cichej. To dobra informacja, bo rozgrywający ma spore umiejętności.

Piłkarz trafił do Chorzowa latem ubiegłego roku. Został wypatrzony przez Waldemara Fornalika. Zawodnik miał za sobą udany sezon w Stali Mielec, gdzie był wypożyczony z Miedzi Legnica. W drugiej lidze w barwach Stali był jednym z czołowych graczy i pomógł drużynie w awansie na zaplecze ekstraklasy.

 

Skorzystali z prawa pierwokupu
W Ruchu długo nie potrafił przebić się do składu, bo przegrywał rywalizację z Patrykiem Lipski. Gdy „Lipa” leczył kontuzję, a później rozstał się z klubem, Nowak zaczął grać w podstawowym składzie. W pierwszym spotkaniu w wyjściowej „11”, w meczu z Pogonią (1:2), zdobył debiutancką bramkę w ekstraklasie. W następnych starciach pokazał także, że jest dobrze wyszkolony technicznie, sporo widzi na boisku oraz potrafi rozgrywać piłkę. W sumie zagrał w 17 meczach i strzelił 1 gola. - Chciałabym, aby Nowak został u nas – mówił niedawno trener Krzysztof Warzycha. Wczoraj Miedź potwierdziła, że Ślązacy skorzystali z prawa pierwokupu. Nieoficjalnie mówi się, że ofensywny pomocnik kosztował ponad 200 tys. złotych.

 

Podziękowania Helika
W nowym sezonie przy Cichej zabraknie Michała Helika, który, o czym informowaliśmy, przeszedł do Cracovii. Wychowanek „Niebieskich” pożegnał się z fanami, publikując oświadczenie na swoim fanpage'u. „Po kilkunastu latach spędzonych w klubie, 4 latach w pierwszej drużynie i 50 oficjalnych meczach rozegranych z „eRką" na piersi mój kontrakt z klubem dobiegł końca. Nadszedł czas rozstania. To był piękny okres mojego życia - tu się wychowałem i poznałem wielu wspaniałych ludzi. Był brązowy medal, pełno pięknych chwil i mnóstwo wygranych spotkań. Były też chwile bardzo trudne - gdy zostawiłem zdrowie na boisku za barwy tego klubu i prawie samodzielnie walczyłem o powrót do normalnego funkcjonowania, a na koniec to co boli nas wszystkich najbardziej - spadek. Nie chcę się rozpisywać na temat mojego odejścia, żeby nikogo nie pogrążać, nie żalić się i nie wytykać błędów, bo nie o to tutaj chodzi. Przede mną nowe wyzwanie. Teraz będę bronił barw i walczył ze wszystkich sił dla Cracovii. Wiem, że na boisku nie byłem idealny, ale zawsze zostawiałem zdrowie i serce. Chciałem tym tekstem po prostu podziękować wszystkim za te lata i powiedzieć nie żegnam, a do zobaczenia!”.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Hanys hksUżytkownik anonimowy
~Hanys hks :
No photo~Hanys hksUżytkownik anonimowy
A piastole nie maja kibicow haha
18 cze 09:09 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~piastolUżytkownik anonimowy
~piastol :
No photo~piastolUżytkownik anonimowy
ruch to psy
17 cze 18:11 | ocena:54%
Liczba głosów:13
46%
54%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii