Ruch chce przełożyć mecz z GKS-em Tychy

Ruch Chorzów na początku września ma rozegrać spotkanie 7. kolejki I ligi z GKS-em Tychy. Władze klubu z ulicy Cichej chcą jednak przełożyć to spotkanie. Wszystko z powodu powołań do kadr młodzieżowych dla Mateusza Hołowni i Bartłomieja Kulejewskiego.

Ruch Chorzow - Stomil Olsztyn
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Mecze siódmej kolejki I ligi zaplanowano na pierwszy weekend września (z wyjątkiem pojedynku Wigry - Raków, który zostanie rozegrany 31 sierpnia). Jedyna niewiadoma to termin spotkania Ruch Chorzów - GKS Tychy. "Niebiescy" poinformowali dziś na swojej stronie internetowej, że złożyli wniosek do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN o przełożenie tego meczu. Ma on związek z powołaniami do kadr młodzieżowych dla Mateusza Hołowni (U-21) oraz Bartłomieja Kulejewskiego (U-18). 

 

Ruch powołuje się na Artykuł 20. regulaminu rozgrywek.

 

1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, powołanie na zgrupowanie reprezentacji narodowej, połączone z rozgrywaniem meczu międzypaństwowego w oficjalnym terminie FIFA, co najmniej jednego zawodnika klubu, uprawnionego do gry w rozgrywkach I ligi, może stanowić podstawę do złożenia przez zainteresowany klub wniosku o przełożenie zawodów na inny termin.

 

Mecz Ruch - GKS Tychy będzie pierwszym spotkaniem w tym sezonie przy ulicy Cichej, który odbędzie się z udziałem publiczności.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~prezes PatermanUżytkownik anonimowy
~prezes Paterman :
No photo~prezes PatermanUżytkownik anonimowy
Muszem isc do kosciola pomodlic siem zeby komisyja nam to pszyklepala
24 sie 17 16:37 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii