Raków w końcu się przełamał. Pierwsze zwycięstwo na swoim stadionie

Częstochowianie długo czekali na pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. Zespół z ulicy Limanowskiego niespodziewanie pokonał Drutex-Bytovię 3:1.

Rakow Czestochowa - Zaglebie Sosnowiec

Raków w zeszłym tygodniu wyjazdowym zwycięstwem z Chrobrym Głogów zakończył wstydliwą serię pięciu meczów bez wygranej. Za częstochowianami ciągnęła się jednak jeszcze jedna klątwa. Zespół z ulicy Limanowskiego był jedyną drużyną w I-ligowej stawce, który nie wygrał jeszcze przed własną publicznością. Podopiecznych Marka Papszuna czekało dziś trudne zadanie, bo do Częstochowy przyjechał ćwierćfinalista Pucharu Polski, Drutex-Bytovia, która kilka dni temu wyeliminowała Pogoń Szczecin.

Ale im więcej czasu upłynęło od pierwszego gwizdka sędziego Dawida Bukowczana, tym coraz lepiej na boisku radził sobie Raków. Pod koniec pierwszej połowy Aghwan Papikjan niezłym strzałem z dystansu pokonał Mateusza Oszmańca. Po zmianie stron gra ponownie się wyrównała, ale częstochowianie grali bardziej wyrafinowanie. 20 minut przed końcem bramkarz Bytovii sfaulował w polu karnym jednego z graczy Rakowa. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił Rafał FIgiel. Wkrótce potem goście zdobyli trzecią bramkę - na listę strzelców wpisał się Karol Mondek. Gości w końcówce było stać tylko na honorowe trafienie Maksymiliana Hebela.

Raków przełamał klątwę meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie i wydostał się ze strefy spadkowej. Czyżby dla Marka Papszuna i jego podopiecznych nadchodzą lepsze czasy?

Raków Częstochowa - Drutex-Bytovia Bytów 3:1 (1:0)

1:0 - Papikjan, 43 min

2:0 - Figiel, 70 min (karny)

3:0 - Mondek, 81 min

3:1 - Hebel, 84 min

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

RAKÓW: Lis - Góra, Petrasek, Niewulis - Tomalski, Sapała, Figiel, Mondek - Malinowski, Papikjan, Czerkas (73. Embalo).

DRUTEX-BYTOVIA: Oszmaniec - Opałacz, Wróbel, Gonzalez, Wilczyński - Duda, Poczobut, Wolski (65. Hebel), Szewczyk (65. Biel), Wacławczyk - Surdykowski (70. Wilk).

Żółte kartki: Sapała, Tomalski, Góra, Oziębała - Wilczyński, Oszmaniec, Opałacz, Wacławczyk.