Przełamanie Rakowa. Beniaminek pokonał faworyzowanego Chrobrego

Podopieczni Marka Papszuna po świetnym meczu wygrali z Chrobrym Głogów 3:2. Biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny Rakowa w tym sezonie, to sensacyjne rozstrzygnięcie.

Chrobry Glogow - Rakow Czestochowa

Raków, który w cuglach awansował na zaplecze ekstraklasy, pomimo znakomitego początku sezonu (4 punkty w pierwszych dwóch meczach), co jakiś czas notuje bolesne zderzenie z I-ligową rzeczywistością. Co gorsza, w ostatnim, przegranym meczu ze Stalą Mielec (1:2) gra podopiecznych Marka Papszuna nie powalała na kolana. W sobotę o punkty miało być równie ciężko, bo Raków czekał trudny wyjazd do Głogowa.

Tymczasem goście od pierwszych minut zagrali bardzo odważnie, co od razu im się opłaciło. Nie upłynął bowiem kwadrans, a prowadzili już 2:0. W 2. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Andrzej Niewulis, a 10 minut później jego strzał dobił Adam Czerkas.

Chrobry po lekkim nokaucie zdołał wstać na nogi. Trochę jednak z pomocą zawodników Rakowa. Niewulis sfaulował Kaczmarka w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Mateusz Machaj. To było jednak krótkie przebudzenie. Jeszcze przed przerwą gola dla Rakowa zdobył Hubert Tomalski. Goście zdominowali pierwszą połowę.

Po zmianie stron Raków wciąż atakował, ale Chrobry nie zrezygnował z walki o kontaktowego gola, przez co w Głogowie zrobiło się świetne widowisko. W 51. minucie kibiców gospodarzy znów uszczęśliwił Machaj. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego do końca walczyli o remis, ale ostatecznie to Raków zgarnął trzy punkty. Beniaminek przełamał się w świetnym stylu.

Chrobry Głogów - Raków Częstochowa 2:3 (1:3)

0:1 - Niewulis, 2 min

0:2 - Czerkas, 12 min

1:2 - Machaj, 30 min

1:3 - Tomalski, 37 min

2:3 - Machaj, 51 min

Żółte kartki: Michalski (22.), Ilków-Gołąb (72.) – Niewulis (29.), Petrasek (51.), Tomalski (79.), Łabojko (90+1).

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom).

CHROBRY: Janicki – Ilków-Gołąb, Stolc, Michalski, Danielak – B.Macha (61. Napołow), Pawlik (62.Trytko), Mandrysz, Bach – M.Machaj – Kaczmarek (75. Szczepaniak).

RAKÓW: Kos – Góra, Petrasek, Niewulis, Mondek (73. Mesjasz) – Łabojko, Figiel, Tomalski, Wójcik, Czerkas (78. Piceluk) – Malinowski.