W Częstochowie bez pacjentów. Petraszek też pohasa

Po raz pierwszy w letnim okresie przygotowawczym trener Marek Papszun będzie miał dzisiaj do dyspozycji wszystkich graczy.

Pilka nozna. II liga. Odra Opole - Rakow Czestochowa. 05.11.2016
 fot. Mirosław Szozda  /  źródło: 400mm

Po okresie kuracji do zajęć z zespołem jest już bowiem gotowy Tomasz Petraszek, ostatni z rekonwalescentów. Z nim na murawie beniaminek rozpoczyna we wtorek przygotowania do sobotniego meczu z Miedzią Legnica, który przy Limanowskiego zainauguruje sezon 2017/18.


Tymczasem do ważnego wydarzenia dojdzie dzisiaj w gabinecie prezesa - finalizacji doczeka się 10. transfer Rakowa w letnim okienku. Kontrakt podpisze 22-letni pomocnik, obecnie zawodnik jednego z klubów ekstraklasowych. Do częstochowskiego zespołu zostanie wypożyczony na rok z opcją pierwokupu. Wczoraj przeszedł pomyślnie testy medyczne. W nowym sezonie powalczy o miejsce w środku drugiej linii.

 

Nadmieńmy, że dopięto wszystkie formalności dotyczące Aghwana Papikjana. Ormianin posiada już pozwolenie na pobyt i pracę, obowiązujące również na terenie Częstochowy. Nie ma więc żadnych przeszkód, by w sobotę znalazł się w meczowej kadrze na potyczkę z „Miedzianką”.

 

Raczej z trybun spotkanie obejrzy inny nowy nabytek Rakowa – Daniel Boateng. Anglik z ghańskim paszportem przyjechał do Polski ze sporymi zaległościami w przygotowaniu fizycznym. Bardzo szybko dochodzi do właściwej dyspozycji, ale jego debiutu na I-ligowych boiskach spodziewać się należy najwcześniej w sierpniu. O premierowy występ nie będzie jednak łatwo. Poziomu rywalizacji w ekipie spod Jasnej Góry mógłby obecnie pozazdrościć niejeden pretendent do awansu…

 

Z tej samej kategorii