W ostatniej chwili Stal Mielec zabrała punkty z Częstochowy do domu

Gornik Leczna - Stal Mielec

Gorący doping trybun w Częstochowie nie wystarczył. Stal Mielec grała do końca i tuż przed końcem meczu strzeliła zwycięskiego gola.

Raków miał na stadionie przy Limanowskiego w Częstochowie wspaniały doping swoich kibiców. W pierwszej połowie dużo było walki w środku boiska. Dochodziło do strzałów, ale nie mogły one zagrozić żadnej z drużyn. Sporo było fauli. Gra była wyrównana do 44 minuty, gdy Stal wykonywała rzut wolny, jakieś 23 metry od bramki Lisa. Do piłki podszedł Mateusz Gancarczyk, który posłał piłkę nad murem w samo okienko bramki częstochowian.

Rozpoczęcie drugiej połowy pokazało, że Marek Papszun popracował w szatni nad swoimi zawodnikami. Najpierw niezła akcja Papikyana z Embalo, ale została zatrzymana blisko linii końcowej boiska. Po chwili świetne podanie po rzucie i Tomas Pietrasek umieszcza piłkę w bramce Stali Mielec.

Raków starał się konstruować szybkie akcje. W 55. minucie Embalo umieścił piłkę w bramce rywali, ale sędzia liniowy pokazał, że był spalony. Gol nie został uznany. Przewaga częstochowian zaczęła być widoczna, w czym zasługa gorącego dopingu z trybun.

Pod koniec meczu swojej okazji nie wykorzystała Stal Mielec. Swoich sił próbował Cholewiak, ale nadal na tablicy świetlnej 1:1. Jednak w drugiej minucie doliczonego czasu rzut wolny dla Stali. Janota uderza i piłka wpadła do bramki częstochowian. Wynik 1:2 i jęk zawodu na trybunach.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - STAL MIELEC 0:1 (0:1)

0:1 - Gancarczyk, 44 min

1:1 - Pietrasek, 49 min

1:2 - Janota, 92 min

Raków Częstochowa: Lis – Embalo (59. Łabojko), Figiel, Góra - Malinowski, Niewulis, Oziębała, Papikyan (70. Czerkas), Pietrasek, Wójcik, Wróbel (79. Mondek)

Stal Mielec: Majecki – Cholewiak, Djermanović, Gancarczyk (82. Swędrowski), Getinger, Grodzicki, Janota, Kiercz, Leandro, Marciniec, Wroński (75. Lech)

Kartki: Oziębała (24), Góra (27) - Cholewiak (77), Grodzicki (78)

Sędziował: Jacek Małyszek. Widzów: 3000