Z prezydentem po nazwisku, czyli kibice niezadowoleni

„Telewizja, która posiada wyłączne prawa do pokazywania Nice 1 Ligi zdecydowała się na taki ruch z powodu groźby niespełnienia w terminie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wymogów, jakie potrzebne są do realizacji transmisji audiowizualnej.

Raków Częstochowa stadion
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Wśród mankamentów, jakie znajdują się na stadionie przy ulicy Limanowskiego, Polsat wskazał między innymi: brak odpowiedniego usytuowania stanowiska dla komentatorów oraz brak odpowiednich stanowisk, gdzie powinny być umieszczone kamery. Niestety kolejny raz okazało się, że Miejski Stadion Piłkarski „Raków”, którego właścicielem i zarządcą jest częstochowski MOSiR, nieprzypadkowo jest nazywany skansenem. Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja otworzy oczy politykom i włodarzom naszego miasta, ponieważ Częstochowa nie zasługuje na taką formę reklamy” - komunikat o takiej treści pojawił się 10 sierpnia na oficjalnej stronie internetowej częstochowskiego Rakowa. Dotyczył planowanej transmisji telewizyjnej meczu z 19 sierpnia z GKS-em Katowice, która - z wymienionych wyżej powodów - nie doszła ostatecznie do skutku.
Cała sytuacja wywołała niemałą burzę i ma swój ciąg dalszy. W poprzedni weekend ligowy na stadionach Broni Radom, Chemika Kędzierzyn, Górnika Łęczna, Jezioraka Iława, Lechii Gdańsk, Łady Biłgoraj, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Odry Opole, Olimpii Grudziądz, Ostrovii Ostrów, Startu Namysłów, Śląska Wrocław, Stali Stalowa Wola, Unii Rędziny, Victorii Częstochowa, Wisły Sandomierz, Zagłębia Sosnowiec, Zawiszy Bydgoszcz, Znicza Kłobuck i... Videotonu Szekesfehervar pojawiły się transparenty o treści „Matyjaszczyk – nie wstyd Ci za stadion Rakowa?” Ich adresatem był oczywiście prezydent Częstochowy, przywołany z nazwiska Krzysztof Matyjaszczyk.
W zeszłym tygodniu, pod Jasną Górą, odbyła się debata na temat budowy nowego stadionu. Pojawili się na niej niemal wszyscy zainteresowani, był architekt, ale zabrakło... decyzyjnych przedstawicieli władz miejskich! Zaskakujące to o tyle, że wybory samorządowe już w przyszłym roku...

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Ale macie tam problem, o boszeeee...
Jedyną osobą w Częstochowie która jest po imieniu z prezydentem miasta to Marcin Najman.
Skontaktujcie się z nim i załatwi to wam w max. pół godziny.
6 wrz 17 10:34 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii