Duriszka czeka na diagnozę

Przed podopiecznymi Marka Papszuna trzy derbowe potyczki na przestrzeni ledwie ośmiu dni. W najbliższy piątek zmierzą się z Ruchem w Chorzowie, a potem gościć będą Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Tychy.

Rakow Czestochowa - Miedz Legnica

Chcieliby przystąpić do tego tryptyku w optymalnym zestawieniu personalnym, ale może się to okazać niemożliwe. W piątkowym sparingu z Zagłębiem Sosnowiec (2:0) kontuzji kolana doznał w drugiej połowie Lukasz Duriszka, jeden z filarów formacji obronnej. Przeszedł już wstępne badania, jednak dokładna diagnoza urazu wciąż nie została postawiona.
Na dzisiejszych zajęciach z uśmiechem pojawią się za to bramkarz Mateusz Lis i pomocnik Jakub Łabojko. Obaj zagrali wczoraj po 90 minut w kadrze U-20, która w ramach Elite League zmierzyła się z Holandią. Ten pierwszy zachował czyste konto, ten drugi zaliczył asystę przy jedynej bramce spotkania.