Raków znalazł zastępstwo za kontuzjowanego obrońcę

Wobec problemów zdrowotnych czeskiego stopera Tomasza Petraszka, pod Jasną Górą od kilku tygodni trwały poszukiwania alternatywy dla środkowego obrońcy. Wybór padł na Kamila Kościelnego.

Pilka nozna. Nice I liga. Ruch Chorzow - Wigry Suwalki. 22.11.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

W środę piłkarz podpisał kontrakt z częstochowskim klubem. Raków aktywował klauzulę wykupu obrońcy z Wigier Suwałki. Zawodnik pomyślnie przeszedł testy medyczne i ma dolecieć do drużyny Rakowa przebywającej na obozie w tureckim Kizilagac. Kościelny przez długie lata był związany ze Stalą Mielec, której jest wychowankiem. 26-letni obrońca najpierw grywał na boku defensywy, a ostatnio zajął miejsce w centrum tej formacji. Jesienią Kościelny zagrał w 14 ligowych meczach Wigier strzelając jednego gola w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. To bolesna strata dla zespołu z Suwałk, który załatać „dziurę” po kościelnym wypożyczając z Legii Warszawa 19-letniego obrońcę Mateusza Żyrę.

 

Czy na tym zawodniku zakończy się zimowe „polowanie” transferowe działaczy Rakowa, którzy dokonali już 7 transferów? Trudno powiedzieć, bo ostatnio częstochowianie sondowali możliwość wypożyczenia lewego obrońcy Jagiellonii Marka Wasiluka. Doświadczony zawodnik nie ma wielkich szans na grę w klubie z Białegostoku, a jego kontrakt obowiązuje jedynie do końca sezonu.

 

Przypomnijmy, że wcześniej z Rakowem łączony był m.in. Hiszpan Fran Gonzalez, który najpierw rozwiązał kontrakt z Drutex-Bytovią i zagrał w sparingu częstochowskiego klubu, ale sztab chciał go jeszcze sprawdzić w następnych meczach na co obrońca się nie zgodził i... powrócił do Bytowa.

 

Z tej samej kategorii