Raków Częstochowa ma nowego prezesa!

Michał Świerczewski po kilkunastu miesiącach przestał być prezesem beniaminka pierwszej ligi z Częstochowy.

Rakow
 fot. rksrakow.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Nowym prezesem RKS-u Raków Częstochowa został Janusz Żyła. Nowy prezes ma bogate doświadczenie zawodowe poparte pracą na stanowiskach dyrektorskich w takich firmach jak: Statoil, Erbud czy PGNiG Technologie, gdzie zarządzał zakładem produkcyjnym zatrudniającym blisko trzysta osób. Nasz nowy prezes specjalizował się w pracy w obszarach produkcyjnych, zakupowych i logistycznych. - Jestem niezwykle szczęśliwy, że będę miał przyjemność dołączenia do zespołu, który z taką determinacją realizuje cele związane z odbudową Rakowa. Wierzę, że moje doświadczenie zawodowe sprawi, że pomogę klubowi w rozwoju. Awans na zaplecze Ekstraklasy jest tylko przystankiem w drodze do samej elity. Chciałbym przyczynić się do zbudowania klubu, który na trwale zagości wśród najlepszych w naszym kraju - mówi Janusz Żyła.

Rekrutacja na stanowisko prezesa Rakowa rozpoczęła się na początku marca bieżącego roku. Michał Świerczewski, sternik klubu z Limanowskiego tak argumentował tę decyzję: -  Ze względu na moje liczne obowiązki nie mogę się w pełni zaangażować w codzienną pracę na rzecz Rakowa. Jestem zwolennikiem pełnego profesjonalizmu, dlatego aktualna sytuacja jest dla mnie nieakceptowalna i chciałbym aby uległa zmianie.

Do klubu wpłynęło około stu CV od kandydatów. Po przeprowadzeniu kilkunastu rozmów kwalifikacyjnych uznano, że nowym prezesem zostanie Janusz Żyła.

- Wierzę, że wreszcie znaleźliśmy osobę, która będzie w stanie rozpocząć realizację wszystkich pomysłów, jakie powinny być już dawno zrealizowane. Januszowi Żyle życzę powodzenia i wprowadzenia naszego klubu do Ekstraklasy - komentuje wybór Michał Świerczewski.

 

Z tej samej kategorii