W Rakowie Częstochowa to będzie dzień Boatenga

Ekipa beniaminka I ligi wznawia zajęcia po dniu odpoczynku. Częstochowianie zasłużyli na niego tygodniowym obozem przygotowawczym w podstołecznej Zielonce, który zakończyli we wtorek.

Daniel Boateng
 źródło: You Tube

Podczas zgrupowania rozegrali sparingi ze Śląskiem Wrocław (1:4) i Legionovią (2:1). Do domu wszyscy wracali z utęsknieniem, ale nie wszyscy w dobrych nastrojach.
- W okresie przygotowawczym problemów nigdy nie brakuje, bo w tym czasie pracuje się zawsze na dużych obciążeniach – mówi trener Rakowa, Marek Papszun. – W tej chwili trzech naszych graczy jest kontuzjowanych. Tomasz Petraszek i Piotr Malinowski nie trenowali praktycznie przez całe zgrupowanie. Natomiast Przemysław Oziębała doznał urazu tuż przed końcem obozu. Na szczęście nie są to groźne kontuzje. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu cała trójka będzie do mojej dyspozycji.
Już jutro drużyna spod Jasnej Góry rusza do Puław, gdzie dzień później w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzy się z II-ligową Wisłą. Jeśli tylko załatwione zostaną wszystkie kwestie formalne, tym spotkaniem w barwach Rakowa zadebiutować może Daniel Boateng (na zdjęciu). 24-letni wychowanek Arsenalu Londyn pomyślnie przeszedł badania medyczne i w piątek ma podpisać roczny kontrakt – z opcją prolongaty o kolejne dwanaście miesięcy. Anglik z ghańskim paszportem grywał do tej pory jako stoper, prawy obrońca lub defensywny pomocnik.

 

Z tej samej kategorii