Raków chce pozyskać perełkę z Legii

Raków Częstochowa zabiega o zakontraktowanie 19-letniego pomocnika Legii, Miłosza Szczepańskiego.

Legia Warszawa - Breidablik
 fot. Adam Starszynski  /  źródło: Pressfocus

Trzecia drużyna zaplecza ekstraklasy robi wszystko, aby wiosną być jeszcze silniejsza. Stąd transfery napastnika Mateusza Zachary oraz pomocnika Adama Radwańskiego. To jeszcze nie koniec zakupów, bo z klubem spod Jasnej Góry łączeni są kolejni piłkarze.

 

Przedstawiciele Rakowa mają negocjować warunki pozyskania Miłosza Szczepańskiego. 19-letni pomocnik jest wychowankiem Dunajca Nowy Sącz, ale od 5 lat trenuje w Legii. W klubie ze stolicy mimo iż najpierw grał w zespole juniorów uważany był od początku za ogromny talent i mówiło się o nim nawet jako o nowym Ondreju Dudzie. – To nasza perełka. Najmłodszy w zespole, a technicznie już dałby radę, walcząc z seniorami. Na treningach zasuwa aż miło, przyszłość może należeć do niego – przyznał swego czasu trener juniorów Legii, Piotr Kobierecki. Raków jest nim zainteresowany od dłuższego czasu, ale teraz rozmowy wkroczyły w decydującą fazę.

 

Kto jeszcze może pojawić się w częstochowskiej drużynie? Sporo mówi się o innym przedstawicielu Legii, konkretnie o bramkarzu Jakubie Szumskim. 25-letni były golkiper Piasta obecnie jest daleko od meczowej kadry Legii. Szumski jesienią bronił w trzecioligowych rezerwach. Łączony z Rakowem jest także środkowy obrońca z Białorusi, Artem Rachmanow, który do niedawna bronił barw klubu z Ukrainy, Czornomorca Odessa. Mierzący 195 centymetrów obrońca jest wolnym zawodnikiem.

 

Z tej samej kategorii