W Rakowie Częstochowa pożegnania i powitania

Działacze beniaminka I ligi robią wszystko, by w nowym sezonie czerwono-niebiescy nie pełnili roli statystów. Świadczą o tym ruchy kadrowe.

Rakow Czestochowa - Polonia Warszawa
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Krótko po minionych rozgrywkach zapadła decyzja o pożegnaniu z ośmioma zawodnikami. Wśród nich znaleźli się: bramkarz Kamil Czapla, pomocnicy Łukasz Kmieć, Filip Kowalczyk, Tomasz Margol i Karol Żmijewski oraz napastnicy Tomasz Płonka, Łukasz Siedlik i Peter Mazan. Wczoraj listę tę uzupełnił Norbert Misiak, z którym postanowiono nie przedłużać kontraktu.


23-letni pomocnik uchodzi za wielkiego pechowca. Wychowanek Legii Warszawa nie zdołał na stałe przebić się do pierwszego zespołu ze stolicy, choć debiut w nim zaliczył. Doszło do niego wiosną 2015 roku, kiedy rozegrał 54 minuty w meczu z Koroną w Kielcach. Potem trafił do GKS-u Bełchatów, gdzie trapiły go kontuzje i o grze nie mogło być mowy. Skończyło się rozwiązaniem umowy i przenosinami do Częstochowy. Zawodnik wiedział, że - ze względu na długą rehabilitację - trudno mu będzie wywalczyć miejsce w II-ligowej drużynie, więc grywał głównie w rezerwach. W styczniu trener Marek Papszun postanowił jednak dać mu szansę, wstawiając do składu na sparing z Wisłą Kraków. Chęć pokazania się była tak wielka, że... piłkarz zerwał więzadła krzyżowe i uszkodził łąkotkę. W lutym przeszedł operację i na dziś nie wiadomo, kiedy wróci do gry. Lekarze twierdzą, że po tak poważnej kontuzji pauzuje się co najmniej 6 miesięcy.


- Norbert to bardzo utalentowany zawodnik - podkreśla szkoleniowiec Rakowa. - Tym bardziej jest nam smutno, że taki pech go dopadł. O miejsce w składzie zapowiada się bardzo duża rywalizacja, stąd uzgodniliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla tego zawodnika będzie znalezienie nowego klubu. Otrzyma w nim szansę odbudowy i powrotu do regularnego grania - dodał Papszun, do którego drużyny dołączyli na razie obrońca Andrzej Niewulis (Znicz Pruszków), pomocnicy Hubert Tomalski (Siarka Tarnobrzeg) i Krystian Wójcik (Legionovia) oraz napastnicy Paweł Piceluk (Olimpia Elbląg) i Portugalczyk Jose Embalo, ostatnio zawodnik cypryjskiego AO Agaa Napa.

Z tej samej kategorii