Rafał Figiel przedłużył kontrakt z Rakowem

Pomocnik Rakowa Częstochowa, Rafał Figiel, podpisał nowy kontrakt. Zawodnik będzie grał przy ulicy Limanowskiego przez kolejne 3,5 roku.

Rakow Czestochowa - Podbeskidzie Bielsko Biala
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Figiel do Rakowa trafił przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016. W barwach częstochowskiego zespołu rozegrał do tej pory 83 mecze i zdobył 16 bramek. Minionej jesieni zaliczył 17 ligowych spotkań, w których strzelił jednego gola, a także zanotował 9 asyst, co pod tym względem czyni go najlepszym piłkarzem I ligi.

 

-  W Częstochowie jestem już ponad dwa i pół roku. Zdążyłem się już przez ten czas zżyć z miastem, a przede wszystkim z klubem. Przedłużyłem kontrakt z Rakowem i dla mnie jest to informacja zwrotna, która mówi, że klub wiąże ze mną przyszłość. Jako zawodnik i człowiek chcę się ciągle rozwijać, a Raków w tym momencie mi to umożliwił, z czego bardzo się cieszę. Drużyna ma za sobą dobry czas, ale dlaczego może nie być jeszcze lepiej? Mam nadzieję, że poprzez wysiłek, który teraz wkładamy w przygotowania do rundy, osiągniemy ten cel. Jest on w naszym zasięgu, wszyscy wiemy o czym mowa. Walczymy dalej! - powiedział zawodnik zaraz po podpisaniu nowej umowy, która będzie obowiązywać do czerwca 2021 roku.

Z tej samej kategorii