„Dogrywka” po meczu GKS - Ruch. Za dużo testosteronu!

Skalę emocji towarzyszących derbom pokazała sytuacja, jaka rozegrała się na murawie już po końcowym gwizdku.

Chorzowianie najpierw sformowali na środku boiska kółko, ciesząc się w ekspresyjny sposób z wygranej. - Zawsze tak robimy, nie był to wyraz braku szacunku dla rywali, a tym bardziej - prowokacji - mówił (tłumaczony przez Krzysztofa Warzychę) Juan Ramon Rocha. Z pewnością jednak prowokacyjne gesty wykonywał w kierunku „Blaszoka” Miłosz Trojak. I to on w drodze do szatni - razem zresztą z członkiem sztabu szkoleniowego Ruchu, Marcinem Molkiem - znalazł się w „oku cyklonu”; skoczyli w jego stronę zarówno Dawid Plizga, jak i Oktawian Skrzecz. - Nie można w ten sposób prowokować trybun. Dobrze, że w dzisiejszych czasach jest na meczu tak wiele policji. Dziesięć lat temu cała sytuacja mogła się dla obu skończyć dużo gorzej. Trzeba było ich „sprowadzić na ziemię” - wyjaśniał swój nagły wybuch doświadczony pomocnik GKS-u.

 

Fot. Rafal Rusek / źródło: Pressfocus

Za dużo testosteronu!
Po zakończonym spotkaniu doszło do przepychanek. O co gracze GKS-u mieli do was pretensje?
Vilim Posinković: - Nie wiem, chyba mają za dużo testosteronu. Byli mocno wkurzeni, że przegrali mecz.

 

Był pan bardzo mocno zmotywowany do derbowego starcia.
Vilim Posinković: - Dobrze się czułem, strzeliłem niesamowitego gola. Mieliśmy także kolejne okazje. Prowadziliśmy 2:0 i była sposobność, aby podwyższyć wynik. W drugiej połowie jednak rywal grał pressingiem i, niestety, trafił do siatki. Odnośnie motywacji - mobilizowaliśmy się na kilka dni przed spotkaniem. Po meczu z Puszczą każdy mówił o derbach, na stadionie przy Cichej pojawili się też nasi kibice. Graliśmy pod presją, mnie to nie przeszkadzało; jak wspominałem już w jednym z wywiadów dla waszej gazety, występowałem wcześniej między innymi w Turcji i tam fani są bardziej skrajni.

 

Po golu przyłożył pan rękę do ucha...
Vilim Posinković: - Pokazałem ten gest, bo miałem dosyć tych bzdurnych okrzyków z trybun. Wiem, co krzyczano, nie znam dobrze języka polskiego, ale wiem, co znaczą słowa „kur...”, „pierd...” . Cieszę się, że trafiłem do siatki, wygraliśmy i ucieszyliśmy naszych kibiców.

 

W pierwszej połowie prezentowaliście się świetnie. Według mnie to była najlepsza połówka w wykonaniu Ruchu w tym sezonie.
Vilim Posinković: - Dobrze graliśmy, ale nie powiedziałbym, że najlepiej w obecnych rozgrywkach. Od ocen są jednak dziennikarze, to wasza praca. Dla nas to nie był zwykły mecz, zdobyliśmy, jak w innych wygranych spotkaniach, trzy punkty, ale to były derby. Dla nas, dla kibiców to było szalenie ważne spotkanie. Taka wygrana też ma dobry wpływ na naszą mentalność. Dzięki takim meczom jesteśmy bardziej pewni siebie. Spotkanie z Puszczą zawaliliśmy, przegraliśmy i byliśmy źli. To derbowe starcie to dla nas powrót do tego, co prezentowaliśmy przed meczem z drużyną z Niepołomic. Musimy dalej dobrze grać, walczyć, zdobywać punkty. Chcemy się jak najszybciej wygrzebać z dołu tabeli.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KWL do kibicUżytkownik anonimowy
~KWL do kibic
No photo~KWL do kibicUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
23 paź 17 11:22 użytkownik ~Kibic napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Długo to trwa zeby odbić sie od dna ale najważniejszy jest efekt końcowy ci cie nie zabije to cie wzmocni .zobaczymy gdzie będziecie na wiosnę śmieRdziuszki. A może nie zobaczymy bo zostaniecie tylko wspomnieniem biedaki spod komina.
23 paź 17 11:45 | ocena:70%
Liczba głosów:23
30%
70%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~I wszystko jasneUżytkownik anonimowy
~I wszystko jasne :
No photo~I wszystko jasneUżytkownik anonimowy
Gks ma takie same szanse na awans do ekstraklasy jak ruch na utrzymanie się w 1 lidze... czyli praktycznie żadne !
23 paź 17 14:25 | ocena:55%
Liczba głosów:22
45%
55%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AdiUżytkownik anonimowy
~Adi :
No photo~AdiUżytkownik anonimowy
Trzeba w koncu zlikwidowac ten patologiczny klub z chorzowa bez kibiców.Co wszystko kombinuje przy zielonym stoliku.Mistrzów zdobywał jak komuchy dawali im przyzwolenie.Nawet Gorywoda był ich prezesem.
23 paź 17 15:28 | ocena:66%
Liczba głosów:35
34%
66%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii