Fidziukiewicz od początku. To warto wiedzieć przed meczem Zagłębia

Dla Zagłębia Sosnowiec szansa na punkty przy Kresowej. Znicz Pruszków wcale nie chce odpuszczać. Emocje mogą być spore.

Zaglebie Sosnowiec - Legia Warszawa
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

* Znakomite wieści napłynęły ze stolicy, gdzie zabieg chirurgiczny (wycięcie narośli na węzłach chłonnych w obrębie szyi) przeszedł niedawno Jakub Szumski. „Chciałbym podziękować wszystkim za telefony i smsy z życzeniami zdrowia i szybkiego powrotu do życia i piłki, były dla mnie w tych chwilach bardzo ważne i wygląda na to że wszystkie się spełniły. Teraz to już kwestia kilku, może kilkunastu dni kiedy będę mógł znów wrócić na zieloną trawę” – napisał bramkarz Zagłębia na jednym z portali społecznościowych. Kuba, czekamy w Sosnowcu!
* Po fatalnej kontuzji Terence’a Makengo, który we wtorek na treningu zerwał ścięgno Achillesa, sosnowiczanie pozostali z jednym nominalnym napastnikiem. Mecz ze Zniczem od pierwszej minuty rozpocznie Michał Fidziukiewicz. W trakcie gry zmieni go najprawdopodobniej Wojciech Łuczak.
* Pruszkowianie w tym sezonie urywali już punkty w gościnie, mierząc się z zespołami zajmującymi obecnie miejsce w górnej połowie tabeli. Wygrali 1:0 w Zabrzu i zremisowali 1:1 w Chojnicach.
* Trener Zagłębia, Dariusz Banasik, w latach 2014-16 był zatrudniony w II-ligowym Zniczu Pruszków. W pierwszym roku pracy dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski, w drugim – wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. Większość zawodników, których wówczas prowadził, gra w Zniczu do dzisiaj.

Przypuszczalne składy
ZAGŁĘBIE: Fabisiak – Sierczyński, Markowski, Bogusławski, Udoviczić – Michalak, Matusiak, Dudek, Nowak, Pribula – Fidziukiewicz.
ZNICZ: Misztal – Jakubik, Janiszewski, Mysiak, Rackiewicz – Jagiełło, Niewulis, Machalski, Banaszewski, Kubicki – Paluchowski.

 

Z tej samej kategorii