Duet znajomych zagra przy Kresowej

W niedzielę o godz. 20.00 mecz Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce. Poznaj kilka ciekawostek związanych z tym spotkaniem.

Pilka nozna. I liga. Drutex-Bytovia Bytow - Zaglebie Sosnowiec. 06.05.2017
 fot. Tomasz Zasiński  /  źródło: 058sport.pl

* W wyjściowej jedenastce gospodarzy zobaczymy najprawdopodobniej dwóch zawodników, którzy w poprzednim sezonie byli podstawowymi graczami Pogoni. Chodzi o prawego obrońcę Konrada Wrzesińskiego i stopera Arkadiusza Jędrycha. Ten drugi został ściągnięty przez trenera Dariusza Banasika najpierw z Pruszkowa do Siedlec, a tego lata do Sosnowca.
* Ekipa Pogoni kwateruje od piątku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Poprzednia wizyta w tej okolicy kojarzy im się bardzo dobrze. Nie dalej jak na inaugurację bieżącego sezonu siedlczanie wygrali w Katowicach z GKS-em 2:1. Zwycięską bramkę zdobył krótko przed końcem spotkania były zawodnik Zagłębia, Adrian Paluchowski.
* Ostatni wizyta Pogoni na Stadionie Ludowym miała miejsce w drugiej kolejce poprzedniego sezonu. Niemal dokładnie przed rokiem – 6 sierpnia 2016. Sosnowiczanie wygrali 1:0 po bramce Łukasza Matusiaka. Spośród graczy, którzy utworzyli wówczas wyjściową jedenastkę, dzisiaj od pierwszej minuty możemy zobaczyć tylko dwóch – Żarko Udoviczicia i Tomasza Nowaka.

 

Przypuszczalne składy
ZAGŁĘBIE: Kudła – Wrzesiński, Jędrych, Cichocki, Udoviczić – Banasiak, Makowski, Nowak, Łuczak, Nawotka – Lewicki.
POGOŃ: Stępniowski – Szrek, Żytko, Czarnecki, Ratajczak – Polkowski, Chyła, Mroziński, Zjawiński, Tomasiewicz – Paluchowski.

 

Z tej samej kategorii