Z pokorą na faworyta, czyli przed meczem Zagłębia w Kluczborku

Po niespodziewanej porażce Zagłębia Sosnowiec ze Zniczem Pruszków czas na rehabilitację piłkarzy z Kresowej. MKS Kluczbork po pokonaniu Górnika Zabrze też chce trzech punktów.

Zaglebie Sosnowiec - MKS Kluczbork
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

* Do tego meczu musimy podejść z zimną głową. Podejmujemy jednego z głównych kandydatów do awansu. Zawirowania u rywali? A co to ma za znaczenie! W kadrze Zagłębia nie znajduje się dwunastu piłkarzy. Z pokorą będziemy wypatrywać swojej szansy i tylko to może nam dać nadzieję na punkty – mówi trener MKS-u, Tomasz Asensky.
*Paweł Kubiak przed tygodniem strzelił gola Górnikowi Zabrze, ale opuścił murawę jeszcze w pierwszej połowie wskutek zbitej kości śródstopia. W tygodniu 24-latek trenował indywidualnie, ale ma znaleźć się w „osiemnastce” drużyny z Kluczborka na bój z Zagłębiem.
*Zespół z Opolszczyzny staje przed szansą odniesienia drugiej wygranej z rzędu. Ostatni raz taka „seria” zdarzyła się mu w maju ub. roku. Najpierw wywiózł trzy punkty z Grudziądza, a potem pokonał u siebie Rozwój Katowice.
*MKS grał z Zagłębiem w roli gospodarza sześciokrotnie. Wygrał tylko raz – ten pierwszy, w 2008 roku, 2:0 po golach Michała Glanowskiego i Tomasza Jasińskiego. Trzykrotnie notowano remis, a dwa razy – w 2012 i 2014 roku, czyli jeszcze w II lidze - górą byli sosnowiczanie.
* Trener Zagłębia, Dariusz Banasik, w tum sezonie mierzył się już z Kluczborkiem jako opiekun Pogoni Siedlce. W rundzie jesiennej siedlczanie prowadzili u siebie 1:0 niemal do ostatniego gwizdka. Tuż przed końcem spotkania wyrównał Bartłomiej Olszewski, dzisiaj zawodnik Górnika Zabrze.
* Sosnowiczanie na potyczki do Kluczborka udawali się zwykle w dniu meczu. To niespełna dwie godziny jazdy. Tym razem przy Kresowej zarządzono wyjazd w przeddzień spotkania. Drużyna ruszyła w drogę wczoraj o 18:15.

Przypuszczalne składy
MKS: Kaczmarek – Orłowicz, Ganowicz, Załęcki, Nitkiewicz – Kwaśniewski, Niziołek, Bodziony, Kubiak, Gondek – Kowalczyk.
ZAGŁĘBIE: Fabisiak – Sierczyński, Wiktorski, Bogusławski, Udoviczić – Michalak, Milewski, Nowak, Łuczak, Pribula – Fidziukiewicz.

 

Z tej samej kategorii