W pogoni za symetrią, która może dać awans

ZAGLEBIE SOSNOWIEC - CHROBRY GLOGOW

Zagłębie Sosnowiec jako wicelider pierwszej ligi ma szansę, by nie stracić miejsca premiowanego awansem. Warunkiem wygrana w Głogowie.

* Jeśli sosnowiczanie sięgną po komplet punktów, bilans potyczek obu ekip stanie się symetryczny. Póki co kształtuje się on na korzyść Chrobrego: 5-3-4.
* W meczach wyjazdowych Zagłębie straciło aż 24 gole – najwięcej spośród drużyn z górnej połowy tabeli.
* W rundzie jesiennej głogowianie wygrali na Stadionie Ludowym 2:0. Bramki zdobyli Konrad Kaczmarek i – najlepszy na boisku – Mateusz Machaj. Ten pierwszy uczynił to niespełna trzy minuty po wejściu na murawę. Ten drugi - kilka chwil przed jej opuszczeniem.
* Niedzielną potyczkę będzie można obejrzeć na małym ekranie. Bezpośrednia relacja - na antenach Polsatu Sport Extra oraz Super Polsatu. Ten drugi kanał dostępny jest w cyfrowej telewizji naziemnej, do odbioru której nie jest wymagany dekoder.

Przypuszczalne składy
CHROBRY: Gospodinow – Ilków-Gołąb, Michalski, Wieteska, Wawszczyk – Danielak, Bonecki, Kona, M. Machaj, Szczepaniak – Wojciechowski.
ZAGŁĘBIE: Szumski – Budek, Najemski, Wiktorski, Udoviczić – Bartczak, Bogusławski, Nowak, Łuczak, Pribula – Fidziukiewicz.