Zagłębie grało, Chojniczanka strzelała gole. Ryczkowski – show!

Zaglebie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice

Piłkarze Chojniczanki byli bardzo konkretni w Sosnowcu, wygrali 3:1 wykorzystując wszystkie swoje sytuacje golowe. Bohaterem meczu był Adam Ryczkowski, który strzelił dwie przepiękne bramki.

Trzy dni po ciężkim meczu z GKS Katowice w składzie wyjściowym Zagłębia spodziewano się znacznie więcej zmian, niż zastąpienie kontuzjowanego Szymona Lewickiego Vamarą Sanogo. Trener Dariusz Dudek nie chciał jednak nikogo oszczędzać, mając zaufanie do podstawowej jedenastki. W Chojniczance też nie było większych zaskoczeń personalnych, więc można mówić, że na Stadionie Ludowym rywalizowali „sami swoi”...

Dobra znajomość siły rywala nie zdała się na nic, w pierwszym kwadransie mieliśmy na Stadionie Ludowym prawdziwy poligon strzelecki. Na błędach przeciwników szczególnie korzystali sosnowiczanie, którzy w tym okresie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, zmuszając Radosława Janukiewicza do częstych interwencji. Gospodarze w odstępie 2 minut zdobyli zresztą wyrównującego gola po bardzo chytrym uderzeniu z rzutu wolnego Tomasza Nowaka. Kapitan Zagłębia posłał piłkę po ziemi i ta trafiła bezpośrednio do siatki. Zawodnicy będący w murze podskoczyli, co ułatwiło robotę Nowakowi.

Wcześniej piękną akcją popisali się goście, którzy kompletnie rozklepali obronę Zagłębia. Rafał Grzelak zagrał piłkę do nieobstawionego Adama Ryczkowskiego, a dokładne dośrodkowanie tego ostatniego z bliska na bramkę zamienił Jacek Podgórski. To była pierwsza bramka stracona przez sosnowiczan po 3 meczach „na zero z tyłu” na Stadionie Ludowym. Dawid Kudła skapitulował w Sosnowcu po 282 minutach gry z czystym kontem.

Animusz strzelecki obu drużyn nieco wygasł po 15 minutach, w trakcie których gole powinny się sypać jak z rogu obfitości. Bardzo aktywny Wojciech Łuczak mógł dwukrotnie pokonać głową Janukiewicz, jednak za każdym razem brakowało precyzji.

Sosnowiczanie atakowali, stwarzali sobie sytuacje, jednak brakowało w drużynie snajpera z prawdziwego zdarzenia. Natomiast Chojniczanka była bardziej konkretna, goście oddali 3 celne strzały i zdobyli 3 bramki. Obie piękne, obie autorstwa Adama Ryczkowskiego, który dał prawdziwy show, zabawiając się z obrońcami Zagłębia. Gola na 2:1 strzelił po uderzeniu w róg, kolejny to trafienie praktycznie w okienko. Takiej skuteczności Zagłębie mogło tylko pozazdrościć Chojniczance.

Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka Chojnice 1:3 (1:1)

0:1 Podgórski, 7 min (asysta Ryczkowski)

1:1 Nowak, 9 min (rzut wolny)

1:2 Ryczkowski, 61 min (bez asysty)

1:3 Ryczkowski, 64 min (bez asysty)

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów: 1500.

Zagłębie: Kudła – Nawotka, Jędrych, Cichocki, Udovicić – Łuczak (65 Milewski), Makowski, Nowak, Mularczyk, Wrzesiński (67 Pikul) – Sanogo. Trener: Dariusz DUDEK.

Chojniczanka: Janukiewicz – Lisowski, Boczek, Kieruzel, Pietruszka – Podgórski, Danielewicz (57 Bąk), Zawistowski, Grzelak, Ryczkowski (82 Fila) – Drozdowicz (70 Mikołajczak). Trener: Krzysztof BREDE.

Żółte kartki: Sanogo, Cichocki - Podgórski, Kieruzel, Zawistowski, Lisowski, Grzelak, Mikołajczak.