Ofiary zamieniły się w katów!

Pogon Siedlce - Ruch Chorzow

„Niebiescy” w pięciu meczach w tym sezonie tracili punkty w ostatnich minutach. W niedzielę w Siedlcach sami w końcówce zdobyli dwie bramki!

Chorzowianie musieli sobie radzić bez Marcina Kowalczyka. Doświadczony stoper ma uraz Achillesa i nie zdążył się wyleczyć. W środku obrony zastąpił go, podobnie jak we wcześniejszym starciu z Łęczną, Miłosz Trojak. Poza tym [Juan Ramon Rocha] nie dokonał żadnych zmian. Jedynym wysuniętym napastnikiem był niespełna 18-letni Artur Balicki a młodego gracza wspierali Brazylijczyk Mello oraz skrzydłowi Miłosz Przybecki i Chorwat Vilim Posinković.

Dziwna rotacja
Goście w I połowie byli bardziej aktywni. W 11 minucie Mello uderzył piłkę głową, bramkarz Rafał Misztal z trudem wybił ją na róg. Dwadzieścia minut później Brazylijczyk dośrodkował, ale piłka nabrała takiej rotacji, że niewiele brakowało, a wpadłaby do siatki. Golkiper zdołał ją jednak wybić na rzut rożny. Na bramkę rywali strzelał także Miłosz Przybecki, ale skrzydłowy, który na zapleczu ekstraklasy spisuje się przeciętnie, znowu był nieskuteczny. Pogoń czasami przedostawała się pod bramkę Nikołaja Bankowa. Dominik Kun w 19 minucie uderzył piłkę głową, Bułgar nie sięgnął futbolówki, ale przeleciała tuż obok słupka.

Już bez minusa
W 57 minucie Posinković podał wzdłuż bramki do Balickiego, a nastolatek trafił do siatki. Dla zdolnego chłopaka był to drugi strzelony gol w I lidze, bo wcześniej wpisał się na listę strzelców w zwariowanym starciu w Chojnicach, gdzie Ruch przegrał 3:4 (trzy gole padły wtedy w doliczonym czasie gry). Trzy minuty wcześniej Dariusz Zjawiński trafił w poprzeczkę.
Pod koniec spotkania chorzowianie w pewnym momencie za bardzo cofnęli się. Zostali za to skarceni. W 84 minucie Jarosław Ratajczak uderzył mocno i zaskoczył golkipera „Niebieskich”. Wydawało się, że Ruch znowu, po raz szósty (!) w tym sezonie, straci punkty w ostatnich minutach. Nie było jednak powtórki ze starć z Łęczną, czy Tychami. Bartosz Nowak, który jest ostatnio rezerwowym, wszedł na murawę i w 88 minucie pięknie uderzył, trafiając w samo okienko bramki. Gospodarzy dobił w doliczonym czasie gry Michał Walski. Siedlczanie wykonywali rzut rożny, w pole karne Ruchu pobiegł nawet bramkarz Rafał Misztal. Piłka została wybita i trafiła do Michała Walskiego, pomocnik popędził na pustą bramkę i ustalił rezultat spotkania. Dzięki tej wygranej Ruch nie ma już minusowych punktów.

POGOŃ SIEDLCE – RUCH CHORZÓW 1:3 (0:0)
0:1 – Balicki, 57 min (asysta Posinković)
1:1 – Ratajczak, 84 min (asysta Polkowski)
1:2 – Nowak, 88 min (bez asysty)
1:3 – Walski, 90+2 min (bez asysty)
Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa) – 7. Widzów 2017.

POGOŃ: Misztal – Wichtowski, Żytko, Czarnecki, Ratajczak – Chyła, Jegliński (60. Bajdur) – Polkowski, Tomasiewicz (85. Świerblewski), Kun (64. Paluchowski) – Zjawiński. Trener Adam ŁOPATKO.
RUCH: Bankow – Villafane, Trojak, Marković, Hołownia – Urbańczyk, Walski – Przybecki, Mello (70. Zawal), Posinković (81. Nowak) – Balicki (63. Setla). Trener Juan Ramon ROCHA.
Żółte kartki: Wichtowski, Żytko, Chyła – Trojak, Setla, Bankow, Walski.