Podwójna garda Noconia. Podbeskidzie mocno skupione na defensywie

W wyjściowym składzie Podbeskidzia na mecz z Chojniczanką znalazło się tylko trzech klasycznie ofensywnych piłkarzy.

Hanzel
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Szkoleniowiec Podbeskidzia, Adam Nocoń, wielokrotnie podkreślał, że drużynę buduje się od tyłu i przypominał już w trakcie okresu przygotowawczego, że to nad tym elementem jego zespół pracować będzie szczególnie, bo jesienią bywało z nim różnie. Na dodatek wszystkie trzy transfery, których zimą Podbeskidzie dokonało, dotyczyły zawodników defensywnych właśnie. „Górale” pozyskali dwóch obrońców i jednego defensywnego pomocnika. Wszyscy od początku rundy wiosennej są zawodnikami podstawowej jedenastki.

 

Dumny z opaski

W starciu z Chojniczanką trener bielszczan posunął się jeszcze dalej. Środek pola stworzyli bowiem Guga Palawandiszwili, Adrian Rakowski i Łukasz Hanzel, który wrócił do podstawowego składu i po raz pierwszy wystąpił w nowej roli, czyli jako kapitan Podbeskidzia. - Na pewno było to dla mnie wyjątkowy mecz. Jestem bardzo dumny, że mogłem wystąpić w roli kapitana zespołu. Do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa. Szkoda, bo zbliżylibyśmy się do czołówki, chociaż nadal uważam, że straty nie są duże – powiedział doświadczony piłkarz, który jednak z pracy wykonanej przez zespół na przestrzeni całego meczu mógł być zadowolony. - Założeniem były trzy punkty, mimo iż graliśmy z liderem. Zabrakło nam trochę szczęścia. Mimo iż nie padły bramki, to spotkanie było ciekawe i mogło się podobać kibicom. Ważne, że nie tracimy goli. To ważna podstawa do zwyciężania – podkreślił 32-letni defensywny pomocnik. Z wymienionej wyżej trójki... najwyżej ustawionym zawodnikiem Podbeskidzia był Rakowski, który po raz pierwszy zagrał dla Podbeskidzia właśnie na takiej pozycji.

 

Przyniosła skutek

Niemniej jednak „Raku” nie czuł się jak nowicjusz. - Trener ustawił mnie dziś na boisku trochę wyżej niż zwykle. Dobrze się jednak czuję w grze do przodu. Zresztą ta pozycja nie jest mi obca, bo zdarzało mi się tak grać w Zagłębiu Lubin. Naszym celem było zagęszczenia środka pola, bo Chojniczanka większość akcji rozgrywa właśnie przez tę strefę boiska. Myślę, że spełniliśmy nasze założenia – powiedział 28-letni piłkarz i trudno jest się z nim nie zgodzić.- Chojniczanka, to dobry zespół i nieprzypadkowo znajduje się w czubie tabeli. Ale, szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się po rywalu nieco lepszej gry. Może tak to wyglądało, bo mieliśmy ich bardzo dobrze rozpracowanych? Odebraliśmy im większość atutów. Odcinaliśmy od podań ich środkowych pomocników, dlatego nie stworzyli sobie stuprocentowych sytuacji – dodał Adrian Rakowski. Podwójna garda zastosowana przez trenera Noconia przyniosła zatem zamierzony skutek. Dość powiedzieć, że w wyjściowym składzie Podbeskidzia znalazło się jedynie trzech piłkarzy usposobionych klasycznie ofensywnie. Byli nimi skrzydłowi, czyli Miłosz Kozak i Łukasz Sierpina, a także napastnik Valerijs Szabala.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~YetiUżytkownik anonimowy
~Yeti :
No photo~YetiUżytkownik anonimowy
Murowanie bramki i brak zdobywania goli odstrasza kibiców TSP od przychodzenia na mecze. Grajcie tak dalej to nawet karnetowcy przestaną chodzić oglądać tę walkę o niestracenie bramki. Taktyka w sam raz na miejsce, które zajmujecie w tabeli i utrzymanie posady asekuracyjnego prawie treneraNoconia.
13 mar 20:55 | ocena:90%
Liczba głosów:10
90%
10%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BB fanUżytkownik anonimowy
~BB fan
No photo~BB fanUżytkownik anonimowy
do ~inoros:
No photo~inorosUżytkownik anonimowy
14 mar 00:03 użytkownik ~inoros napisał
4 pkt. w 2 spotkaniach. Brakuje kontuzjowanego Tomczyka. Zajmij się analizą wyników swojej ulubionej drużyny.
No tak, punkty są ale zero zdobytych bramek z gry. Jeden wypożyczony napastnik w klubie 1 ligi też chwały nie przynosi, bo Sabala to drewno na 3 ligę.
14 mar 10:38 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibic2018 Użytkownik anonimowy
~kibic2018 :
No photo~kibic2018 Użytkownik anonimowy
Graliśmy ofensywnie i spadliśmy z ekstraklasy.Macie krótką pamięc.Faktem jest że napastników brak bo pozbyto się
bezmyślnie kilku dobrych.Ledecki z GZ był do wzięcia ,poszedł do ODRY OPOLE.. I CO?
15 mar 08:15
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii