Podbeskidzie na pierwszym zimowym obozie. Dwie nowe twarze

W kadrze na pierwszy tej zimy obóz „górali” znalazło się dwóch piłkarzy testowanych. To 29-letni słowacki defensor i o sześć lat młodszy pomocnik z Mołdawii.

Podbeskidzie Bielsko Biala - GKS Katowice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Wczoraj, z samego rana, zespół Podbeskidzia, pod komendą sztabu szkoleniowego, wyjechał na pierwszy tej zimy obóz przygotowawczy. Popołudniu „górale” dotarli do Wałbrzycha, gdzie będą pracować do najbliższej soboty. „Górale” zamieszkali w dobrze im znanym ośrodku Aqua Zdrój, gdzie mają do dyspozycji wszystko, czego potrzebują. Trener Adam Nocoń zabrał na zgrupowanie 24 piłkarzy. W gronie tym znalazły się dwie zupełnie nowe twarze, czyli piłkarze, którzy będą w najbliższym czasie testowani.

 

Mołdawianin grał w reprezentacji

To 29-letni słowacki środkowy obrońca, Lubosz Kupczik i 23-letni środkowy pomocnik rodem z Mołdawii, David Andronic, który posiada również rumuńskie obywatelstwo. Pierwszy z wymienionych przygodę z poważną piłką rozpoczynał w drużynie z Bańskiej Bystrzycy, a od 2012 roku jest piłkarzem klubu Żeleziarne Podbrezova, drużyny, która od sezonu 2014/15 występuje w słowackiej ekstraklasie. Kupczik wystąpił w bieżącym sezonie w 8 meczach Fortuna Ligi. Zagrał również sześciokrotnie w zespole rezerw Żeleziarne, który gra na zapleczu słowackiej ekstraklasy.

 

Andronic z kolei ostatnie pół roku spędził w litewskiej drużynie Atlantasu Kłajpeda, w barwach której rozegrał 15 spotkań i zdobył jednego gola. W przeszłości grał w mołdawskiej ekstraklasie, zaliczył także występy w reprezentacji tego kraju do lat 19 i 21.

 

Jest też młodzież

O przydatności obu piłkarzy do drużyny Podbeskidzia trener Adam Nocoń zdecyduje w najbliższym czasie. Zawodnicy pozostaną z zespołem do końca obozu i szansę pokazania swoich umiejętności w warunkach meczowych otrzymają w grze kontrolnej ze Ślęzą Wrocław, która odbędzie się w sobotę, 20 stycznia. Poza dwoma zagranicznymi piłkarzami miejsce w autokarze jadącym do Wałbrzycha znalazło się dla kilku młodych zawodników. Z zespołem przygotowywać będą się m.in. Mikołaj Gibas, Łukasz Zakrzewski, Konrad Kostorz czy Filip Maruszczyk. Warto również zaznaczyć, że z drużyną na obóz pojechał bramkarz Wojciech Fabisiak. Przypomnijmy, że po zakończeniu rundy jesiennej golkiper Podbeskidzia przeszedł zaplanowany wcześniej zabieg artroskopii kolana i na początku przygotowań nie trenował.

 

Kadra Podbeskidzia na obóz w Wałbrzychu

Bramkarze: Wojciech Fabisiak, Rafał Leszczyński, Kamil Lech.

Obrońcy: Bartosz Jaroch, Mikołaj Gibas, Mariusz Malec, Paweł Moskwik, Paweł Oleksy, Kamil Wiktorski, Łukasz Zakrzewski, Lubosz Kupczik.

Pomocnicy: Damian Chmiel, Łukasz Hanzel, Lubosz Kolar, Kacper Kostorz, Miłosz Kozak, Dymityr Ilijew, Konrad Gutowski, Filip Matuszczyk, David Andronic, Adrian Rakowski, Łukasz Sierpina.

Napastnicy: Paweł Tomczyk, Valerijs Szabala.

 

Z tej samej kategorii