„Górale” zaczęli badaniami i roszadami w pierwszej drużynie

Czterech piłkarzy Podbeskidzia zostało przesuniętych do drużyny rezerw. W gronie tym znaleźli się m.in. Mariusz Magiera i Tomasz Podgórski.

Mariusz Magiera
 /  fot. Krzysztof Dzierzawa  /  źródło: Pressfocus

Badaniem siły, a także testami szybkościowymi, rozpoczęli wczoraj przed południem przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zajęcia odbyły się w hali sportowej ośrodka "Widok", gdzie również dziś zespół poddany zostanie kolejnej serii badań, tym razem wydolnościowych. Sztab szkoleniowy bielskiego klubu nie zapoznał się z formą fizyczną kilku dobrze znanych pod Klimczokiem piłkarzy, bo postanowił się z nimi rozstać.

 

Zsyłka do rezerw
Początek przygotowań to jedno, ale najważniejszymi informacjami wczorajszego dnia są pierwsze decyzje personalne, które podjął sztab szkoleniowy zespołu. Kontrakt rozwiązano z Krystianem Kujawą. Przypomnijmy, że ten zawodnik, który w lipcu dołączył do Podbeskidzia, nie zagrał w barwach pierwszego zespołu ani minuty i z końcem rundy jesiennej został wystawiony na listę transferową. Podobnie jak czterech innych piłkarzy, których zabrakło na wczorajszych badaniach, czyli Szymona Sobczaka, Mariusza Magiery, Tomasza Podgórskiego i Marcina Sierczyńskiego. Pierwszy z wymienionych jeszcze w trakcie trwania rozgrywek został przesunięty do zespołu rezerw. Pozostałych również spotkał taki los, o czym Podbeskidzie poinformowało wczoraj w osobnym komunikacie. Do drugiego zespołu zesłano ponadto Szymona Szymańskiego. W ten sposób „wzmocniona” druga drużyna Podbeskidzia przygotowania do rundy wiosennej IV ligi rozpocznie w najbliższy poniedziałek.

 

Fabisiak po artroskopii
Tymczasem szansę na to, aby się pokazać, otrzymało kilku innych zawodników. W badaniach brali udział m.in. Konrad Gutowski, Filip Matuszczyk czy Mikołaj Gibas. To młodzi zawodnicy, którzy mieli już w przeszłości styczność z pierwszym zespołem, podobnie jak Łukasz Zakrzewski i Kamil Jonkisz. Oni z kolei ostatnie pół roku spędzili na wypożyczeniach, odpowiednio w BKS-ie Stali Bielsko-Biała i Stali Stalowa Wola. Pierwszy rozegrał 15 spotkań w III lidze, a drugi wystąpił w 10 meczach w II lidze. Na początku grudnia „Stalówka” poinformowała jednak, że nie zamierza przedłużać wypożyczenia. Na razie nie wiadomo, czy obaj zawodnicy otrzymają szansę od trenera Adama Noconia na to, aby się pokazać.

 

Nieobecny na pierwszych zajęciach był Wojciech Fabisiak. Przerwę między rundami bramkarz Podbeskidzia wykorzystał na podreperowanie zdrowia i przeszedł zabieg artroskopii kolana. Dlatego też 22-letni golkiper opuści pierwszą fazę przygotowań, ale być może wyjedzie 15 stycznia na pierwszy tej zimy obóz przygotowawczy Podbeskidzia do Wałbrzycha.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
~bodek :
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
klub kokosa wg TS Podbeskidzie, najpierw kontraktuje się bez głowy , apotem kombinuje co z tym faktem zrobić
5 sty 15:21
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii