"Górale" przegrali sparing na Słowacji

Podbeskidzie

Podbeskidzie w pierwszym zagranicznym meczu kontrolnym tego lata przegrało z FK Żeleziarne Podbrezova 0:2. Trener Jan Kocian postanowił wystawić dwie różne jedenastki.

Aby rozegrać pierwszy sparing podczas letniego obozu przygotowawczego na Słowacji, zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała udał się ok 120 km na północny-wschód, ze Zlatych Moravców do Podbrezovej, malowniczo położonej górskiej miejscowości, którą zamieszkuje ok 5 tysięcy mieszkańców, a z której zespół występuje w słowackiej ekstraklasie i zajął w zeszłym sezonie piąte miejsce w rozgrywkach. Trener Jan Kocian postanowił wystawić dwie różne jedenastki. Kliku piłkarzy rozegrało swoje pierwsze spotkania w barwach „górali”. W pierwszej odsłonie zaprezentowali się Kamil Wiktorski i Miłosz Kozak, natomiast po przerwie na placu gry zameldowali się Wojciech Fabisiak, Marcin Sierczyński, Krystian Kujawa, Szymon Sobczak, Adrian Rakowski, czy Dimityr Ilijew.

Mecz, przez większość jego trwania, był stosunkowo wyrównany. W końcowej fazie uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Najpierw Viktor Jedinak strzałem z pięciu metrów nie dał szans Fabisiakowi, a 11 minut później Andrej Rendla pokonał bielskiego bramkarza w sytuacji „sam na sam”. Kolejny sparing „górale” rozegrają już jutro, a ich rywalem będzie inny z zespołów słowackiej ekstraklasy, DAC Dunajska Streda.

FK ŻELEZIARNE PODBREZOVA – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 2:0 (0:0)
1:0 – Jedinak, 70 min
2:0 – Rendla, 81 min

PODBESKIDZIE:I połowa: Leszczyński – Jaroch, Wiktorski, Magiera, Moskwik – Deja – Kozak, Podgórski, Matuszczyk, Pindera – Kostorz. II połowa: Fabisiak – Sierczyński, Kujawa, Malec, Sierpina - Hanzel - Sobczak, Rakowski, Ilijew, Gach – Oczko. Trener Jan KOCIAN.