Górale wznawiają treningi, kilku musi wrócić do formy

W poniedziałek piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała wracają do zajęć. Podczas gdy większość piłkarzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywała na urlopach, trzech zawodników nieustannie przechodzi rehabilitację w Orto Med Sport Bielsko-Biała.

Damian Chmiel
 fot. Krzysztof Dzierzawa  /  źródło: Pressfocus

Mowa o piłkarzach, którzy wracają do pełni sprawności po przebytych urazach: Damianie Chmielu (na zdjęciu), Luboszu Kolaru i Pawle Moskwiku. Dwa pierwsi leczą się od dłuższego czasu, natomiast boczny obrońca kontuzji doznał pod koniec sezonu. Doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda.
- Przewidujemy, że Paweł będzie od przyszłego tygodnia gotowy, ale będzie musiał przebyć tutaj z nami trening motoryczny, a to będą jakieś 3-4 dni – powiedział współzałożyciel Orto Med Sport, Dominik Chałupnik, który nadzoruje postępy w rehabilitacji rekonwalescentów. Jeżeli chodzi o Kolara, to treningi zawodnik ten wznowi dopiero w sierpniu. - Wygląda już bardzo dobrze, rehabilituje się bez przeszkód i zapowiada się na powrót na boisko. W przypadku Damiana będziemy musieli poczekać dłużej – dodaje Chałupnik. Zawodnicy nie mogą narzekać na warunki, w jakich przychodzi im odbudowywać formę po kontuzjach. - Wszystko jest świetnie zorganizowane, fizjoterapeuci znają się na rzeczy i bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Nic tylko korzystać. Powoli wracam do zdrowia, już praktycznie nie ma śladu po urazie, ale jeszcze trzeba się wzmocnić przed okresem przygotowań, żeby od początku być w odpowiedniej dyspozycji. Plan jest taki, żeby z drużyną wystartować z przygotowaniami do sezonu, stąd też moja obecność tutaj – mówi Paweł Moskwik. Czy tak się stanie, przekonamy się w poniedziałek.

 

Z tej samej kategorii