Pięciu zawodników na wylocie z Podbeskidzia

Pięciu piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała dostało pozwolenie na znalezienie sobie nowego pracodawcy.

Tomasz Podgórski
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Nie ma co ukrywać, że celem piłkarzy Podbeskidzia na ten sezon był awans to Lotto Ekstraklasy. Kibice z Bielska-Białej widzieli miejscową drużynę jako pewnych faworytów, bardziej sceptyczni wiedzieli, że lekko nie będzie. Co do jednego wszyscy byli jednak zgodni - z drużyną Jana Kaciana wszyscy będą się mocno liczyć. 

 

Tymczasem mamy za sobą dziewiętnaście rozegranych kolejek, przerwa zimowa trwa w najlepsze, jednak piłkarska atmosfera w Bielsku jest mało świąteczna. Klub zajmuje odległą jedenastą pozycję w tabeli, tracąc do drugiej Odry Opole, aż dziesięć punktów. 

 

Kierownictwo klubu postanowiło aktywnie wykorzystać okno transferowe, co nie oznacza koniecznie, że do zespołu trafi duża ilość nowych piłkarzy. Ruchy kadrowe zaczęto od "czystek". 

 

Zgodę na transfer do innego klubu już podczas zimowej przerwy w rozgrywkach otrzymali: Krystian Kujawa, Mariusz Magiera, Tomasz Podgórski, Marcin Sierczyński, Szymon Sobczak.

 

Krystian Kujawa ściągnięty z Wisły Kraków miał być objawieniem linii defensywnej, a tymczasem kompletnie przepadł nawet na tle kolegów z drużyny. Klub nie wiąże więc przyszłości z tym zawodnikiem. 

 

Mający również "wiślacką" przeszłość Mariusz Magiera jest na drugim końcu piłkarskiej kariery. Co prawda w rundzie jesiennej 33-letni zawodnik rozegrał siedem meczów, ale, aż cztery z nich zakończyły się porażkami, co obrońcy chluby nie przynosi.  

 

Szesnaście występów ligowych zanotował z kolei Tomasz Podgórski. Dwa gole to jednak za mało i ten nie najmłodszy zawodnik (31 lat) daje za mało jakości, aby pozostać w drużynie. 

 

Swojej przydatności w drużynie nie udowodnił także Marcin Sierczyński. Podbeskidzie przegrało cztery z pięciu meczów, w których wystąpił i nie ma się co dziwić, że kierownictwo klubu uznało, że zespół poradzi sobie bez niego. 

 

W rundzie jesiennej sporo szans dostawał Szymon Sobczak. Piętnaście występów to niezły wynik. Gorzej, jeśli spojrzymy na liczby, a raczej cyfrę - jeden zdobyty gol to wszystko, co efektywnie Sobczak był w stanie dać swojej drużynie. 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kiibicUżytkownik anonimowy
~kiibic :
No photo~kiibicUżytkownik anonimowy
Dlaczego Magiera oraz Podgórski ,dobrzy doświadczeni xawodicy ?
18 gru 17 11:14 | ocena:57%
Liczba głosów:7
43%
57%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndyUżytkownik anonimowy
~Andy
No photo~AndyUżytkownik anonimowy
do ~kiibic:
No photo~kiibicUżytkownik anonimowy
18 gru 17 11:14 użytkownik ~kiibic napisał
Dlaczego Magiera oraz Podgórski ,dobrzy doświadczeni xawodicy ?
Bo są cieniuteńcy motorycznie i bez ambicji.
18 gru 17 23:39 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii