Paweł Tomczyk wróci szybciej do Lecha?

Młody napastnik Podbeskidzia ma w umowie wypożyczenia zawartą klauzulę, że może wcześniej, czyli już zimą, wrócić do macierzystego klubu.

Paweł Tomczyk
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Pod Klimczok nie wpłynął, jak na razie, żaden sygnał, ale w Poznaniu, od dłuższego czasu, się nad tym zastanawiają. Paweł Tomczyk, piłkarz wypożyczony z „Kolejorza” do Podbeskidzia Bielsko-Biała, ma w umowie wpisaną klauzulę, że może zostać ściągnięty z powrotem do Poznania w przerwie zimowej. Najwcześniej stanie się to w styczniu i trener Adam Nocoń musi liczyć się z tym, że może stracić swojego najskuteczniejszego piłkarza. Przypomnijmy, że „Pawka” strzelił w rundzie jesiennej sześć bramek dla bielskiego zespołu. Ale furorę zrobił przede wszystkim w meczach młodzieżowej reprezentacji Polski. Strzelił trzy gole w eliminacjach ME U-21 i właśnie wówczas, po raz pierwszy, zrobiło się głośno o jego wcześniejszym powrocie do Poznania.

 

Sam zawodnik nigdy nie ukrywał, że jego celem jest gra i strzelanie bramek dla „Kolejorza”. Od dziecka jest bowiem zapalonym kibicem Lecha, w barwach którego grał od najmłodszych lat. Trudno jest teraz przesądzić, że w przypadku wcześniejszego powrotu na Bułgarską mógłby liczyć na tyle samo szans od Nenada Bjelicy, ile dostaje w Podbeskidziu. Pewne jest jednak to, że poznański zespół potrzebuje napastnika. Siedem goli Christiana Gytkjaera, nie licząc wczorajszego meczu z Zagłębiem, to wynik co najmniej przeciętny, jak na zespół, który ma duże aspiracje. Dość powiedzieć, że na kolejnych miejscach, z pięcioma trafieniami na koncie, znajdują się Maciej Makuszewski, którego czeka długa przerwa w grze z powodu kontuzji, i Lasse Nielsen, czyli... środkowy obrońca.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Brawo Panie Rybarski!!! W Bielsku mlody sie ogrywa,nasi nie dostaja szansy wasc bierzesz kase a cierpi na tym klub!!! Jakim cudem zrobili Cie dr sportowym??? Mozna sie tylko domyslac...........
15 gru 17 20:06 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii