Kapitan „Magic”? Wiele za tym przemawia

Mariusz Magiera jest bliski objęcia funkcji kapitana zespołu. Decyzja jeszcze nie zapadła.

Podbeskidzie Bielsko Biała
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Jozef Piaczek rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i został zawodnikiem MFK Karwina. Damian Chmiel z kolei nadal rehabilituje się po urazie biodra i na pewno nie będzie zdolny do gry od początku sezonu. Adam Deja został natomiast sprzedany do Cracovii, a Marek Sokołowski zakończył karierę. Co łączy tych czterech piłkarzy? Otóż pełnili oni, na przestrzeni ostatniego roku, funkcję kapitana Podbeskidzia Bielsko-Biała. Oznacza to, że w nowym sezonie będzie nowy kapitan.

Kto nim zostanie? Wszystko wskazuje na to, że opaska trafi na ramię Mariusza Magiery, który pełnił taką rolę w sparingach na Słowacji. - Trener na pewno się nad tym zastanawia, ale rozmów na ten temat nie było. Myślę, że jak na razie trzeba zająć się okresem przygotowawczym. Niemniej jednak to zarówno spore wyróżnienie, jak i spora odpowiedzialność na boisku. Na razie jednak o tym nie myślę – mówił po jednej z gier kontrolnych „Magic”, który ma doświadczenie w takiej roli. Zdarzało mu się być kapitanem Górnika Zabrze, np. w kwietniu 2015 roku podczas Wielkich Derbów Śląska. - Jeszcze o tym nie rozmawialiśmy, kto będzie kapitanem w nowym sezonie, ale rzeczywiście Mariusz nadaje się do tej roli. Robi wiele dobrego dla zespołu i niewykluczone, że będzie kapitanem w meczach ligowych – mówi trener bielskiej drużyny, Jan Kocian. Istotnie, patrząc na kadrę bielskiego zespołu, to niewielu w niej jest piłkarzy, którzy kiedykolwiek w karierze mieli styczność z rolą kapitana, a brakuje też takich, którzy w Podbeskidziu grają nieprzerwanie od kilku sezonów, bo najczęściej im powierza się tę odpowiedzialną funkcję. Jednym z „kontrkandydatów” Magiery może być Tomasz Podgórski, który w przeszłości był kapitanem Piasta Gliwice.

Wszystko wyjaśnić powinno się w następnych dniach. Przypomnijmy, że dzisiaj bielszczanie zagrają ostatni letni sparing. Na zakończenie obozu w Zlatych Moravcach zmierzą się z gospodarzami, ViOnem i zaraz po meczu udadzą się w drogę powrotną do Bielska-Białej. W sobotę poznają również rywala w I rundzie Pucharu Polski, która zostanie rozegrana już za tydzień, 22 lipca. Będzie nim wygrany z meczu Wda Świecie – Radomiak Radom.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Malarz Użytkownik anonimowy
~Malarz :
No photo~Malarz Użytkownik anonimowy
A moze Leszczynski?
15 lip 17 19:25
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii