Modelski blisko Podbeskidzia

Jeżeli Filip Modelski przejdzie pomyślnie testy medyczne, to podpisze kontrakt z Podbeskidziem.

Filip Modelski
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Filip Modelski, 26-letni obrońca, który najlepiej czuje się na lewej stronie, ale może grać też na środku, przebywa na testach w Podbeskidziu już od 25 stycznia. Niespełna tydzień temu, po sparingu z Podhalem Nowy Targ, rozmawialiśmy na temat tego zawodnika z Adamem Noconiem, szkoleniowcem bielskiego zespołu. Trener pozytywnie wypowiadał się o umiejętnościach piłkarza i przyznał, że zawodnik przydałby się w jego zespole, bo na pozycję prawego obrońcy pozostał tylko Bartosz Jaroch. Który zresztą miał ostatnio problemy zdrowotne i dopiero wczoraj wrócił do treningów.

 

Ostatni sparing jutro

W sumie Modelski wystąpił w trzech meczach kontrolnych. W każdym zagrał po 90 minut. W sobotę „górale” zmierzyli się z Koroną Kielce, a „Model” spisał się przyzwoicie. Wszystko zatem wskazuje na to, że wkrótce podpisze kontrakt z Podbeskidziem. - Jesteśmy na tak. Jeżeli zawodnik pomyślnie przejdzie testy medyczne, to podpiszemy z nim kontrakt – powiedział nam wczoraj Andrzej Rybarski, dyrektor sportowy bielskiego klubu. Do finalizacji transferu może dojść nawet dziś. Jutro, o godz. 12.00 w Czechowicach-Dziedzicach, Podbeskidzie rozegra sparing z MKS-em Kluczbork. Będzie to ostatnia gra kontrolna przed wylotem na obóz do Turcji, gdzie udadzą się bielszczanie w najbliższy piątek. Dla Filipa Modelskiego kontrakt pod Klimczokiem będzie pierwszym po nieudanej przygodzie z Bytovią. W rundzie jesiennej zawodnik zagrał w zaledwie jednym meczu ligowym i w jednym spotkaniu Pucharu Polski. Następnie rozwiązał kontrakt.

 

Dostał tylko jedną szansę

- Powiem tylko, że Filip jest bardzo profesjonalnym zawodnikiem, który mocno przykłada się na treningach. Nie można mu nic zarzucić. Niestety, obserwowałem go w rezerwach i jego gra po prostu mi się nie podobała. Dałem mu szansę w meczu z Olimpią Grudziądz. Mógł przerwać akcję bramkową, bardzo źle się ustawiał w tym meczu. Co prawda dostał tylko jedną szansę, ale obserwowałem go wnikliwie i miałem raporty od trenerów rezerw. To naprawdę nie wyglądało za dobrze. Filip również długo nie grał w piłkę. Nie jest łatwo odbudować się po tak długim czasie – powiedział o Modelskim w grudniu zeszłego roku Adrian Stawski, szkoleniowiec Bytovii, za pośrednictwem portalu bytoviahpu.pl.

 

Zwiększy rywalizację

Trzeba przyznać, że opinia byłego trenera jest dla zawodnika dosyć surowa. Oto jej dalsza część. - Mówiłem mu nawet, że bardzo na niego liczę, lecz po prostu mnie nie przekonywał. Wolałem postawić na Łukasza Wróbla, który po trzech miesiącach pauzy zagrał z Pogonią bardzo dobrze. Filipowi życzę jak najlepiej, mam nadzieję, że zobaczymy go jeszcze na pierwszoligowych boiskach, może nawet wyżej. Musi jednak sporo popracować – podkreślił trener Stawski. Wygląda zatem na to, że skoro Podbeskidzie jest zdecydowane podpisać kontrakt z Modelskim, to zawodnik rzeczywiście popracował. Jeżeli przypomni sobie najlepsze występy w karierze, a takie notował w ekstraklasie, w barwach Jagiellonii Białystok, to na pewno będzie dla „górali” wzmocnieniem. A już na pewno zwiększy rywalizację na prawej stronie defensywy.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PROCHUUżytkownik anonimowy
~PROCHU
No photo~PROCHUUżytkownik anonimowy
do ~tomeczek:
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
6 lut 10:18 użytkownik ~tomeczek napisał
4 bramkarzy, nowi obrońcy. coś czuję, że Nocoń chce zamurować bramkę. Tylko że meczu w ten sposób nie wygra. Zawsze coś się straci z wolnego czy rożnego.
Gdzie ty masz tych 4 bramkarzy , biorą go bo Bartek Jaroch potrzebuje konkurencję na wypadek jakby pauzował za kartki to ktos musi byc. Nie wiem czy zauważyłeś ale ostatni sparing grali na 2 napastników i według mnie częściej będą grać
6 lut 14:04 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
~tomeczek :
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
4 bramkarzy, nowi obrońcy. coś czuję, że Nocoń chce zamurować bramkę. Tylko że meczu w ten sposób nie wygra. Zawsze coś się straci z wolnego czy rożnego.
6 lut 10:18 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Brać Filipa tylko tanio, bo w razie ewentualnej muki, co bardzo prawdopodobne, będzie mniej szkoda
6 lut 18:00 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii