Nowy piłkarz w GKS-ie Katowice. Słowak "klejący" grę od tyłu

GKS Katowice wypożyczył do końca sezonu z Węgier 29-letniego słowackiego pomocnika, Petera Sulka. - Po analizie jego gry uznaliśmy, że nam się przyda - mówi o nim trener GieKSy, Piotr Mandrysz.

Peter Sulek
 fot. GKS Katowice  /  źródło: Materiał prasowy

GieKSa szuka kolejnych wzmocnień. Nowym piłkarzem zespołu z Bukowej został słowacki środkowy pomocnik, Peter Sulek, który w swojej karierze był zawodnikiem takich zespołów jak MSK Zilina, Spartak Myjava i FC Vysocina, a w poprzednim sezonie bronił barw węgierskiego Mezõkövesd-Zsóry SE (zespół ten zajął szóste miejsce w poprzednim sezonie tamtejszej ekstraklasy). Na Węgrzech Sulek zanotował zaledwie dwa ligowe występy (w marcu Słowak doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry do końca rozgrywek).

 

- Po analizie charakterystyki gry Petera uznaliśmy, że nam się przyda. To lewonożny gracz środka pola, posiadający dobrą technikę użytkową, typowy zawodnik na pozycje "sześć" lub "osiem". To piłkarz "klejący" grę od tyłu, ma doświadczenie zdobyte w solidnych klubach. Potrzebuje czasu, ale jeśli będzie w odpowiedniej formie fizycznej, to okaże się wzmocnieniem - uważa szkoleniowiec GieKSy, Piotr Mandrysz.

 

- Cieszę się, że mogę dołączyć do GKS-u. Klub z Katowic przedstawił bardzo konkretną propozycję i dlatego zdecydowałem się na transfer. Liczę, że wkrótce będę mógł zadebiutować, bo chcę jak najszybciej pomóc drużynie - mówi nowy nabytek ekipy z Bukowej.

Z tej samej kategorii