Nowy napastnik na ratunek „Niebieskim”. Paweł Wojciechowski piłkarzem Ruchu

Były piłkarz Odry Opole Paweł Wojciechowski podpisał w piątek umowę z Ruchem Chorzów. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. To pierwszy transfer "Niebieskich" tej zimy.

Chrobry Glogow - Gornik Zabrze
 fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Pochodzący z Wrocławia piłkarz ma ciekawe CV. Mimo 27-lat grał już w kilku zagranicznych klubach i ligach. Jako nastolatek wyjechał do hiszpańskiej Murcii. Potem z Akademii Piłkarskiej Opalenica wypożyczony był do sc Heerenveen. Holendrzy wykupili zdolnego napastnika, który szybko zadebiutował w Eredivisie. Kontuzje sprawiły, że jego kariera nie potoczył się tak, jakby sobie tego życzył. Po kilkuletnim pobycie w Heerenveen był w innym holenderskim klubie Willem II Tilburg. Potem był pobyt za wschodnią granicą. Wojciechowski grał w dwóch białoruskich klubach FK Mińsk i Szachtiorze Soligorsk. Grając w klubie ze stolicy Białorusi został nawet wybrany na obcokrajowca numer 2 w tamtejszej lidze. Miał propozycje gry z bogatych klubów z Rosji i Ukrainy. Uraz wiązadeł pokrzyżował dalszą karierę. W latach 2015-17 grał w Chrobrym Głogów, gdzie szczególnie z dobrej strony pokazał się w poprzednim sezonie, zdobywając siedem bramek i notując na swoim koncie tyle samo asyst.

 

Chorzowianie byli zainteresowani jego ściągnięciem już w końcówce letniego okienka transferowego, ale nic z tego nie wyszło. Jesienią Wojciechowski był w Odrze Opole, w której jednak mało co grał. Zaliczył ledwie trzy krótkie epizody. Dzisiaj rozwiązał swoją umowę z opolskim klubem i związał się z 14-krotnym mistrzem Polski.

 

- W Opolu nie grał wiele, za to z dobrej strony pokazał się w Chrobrym, gdzie miał sporo bramek na koncie i asyst. Ma charakter i jest walecznym piłkarzem. Trenerzy już wcześniej zdecydowali, że widzą go w zespole – mówi „Sportowi" Janusz Paterman, prezes Ruchu.

 

Z Niebieskimi Wojciechowski podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia umowy o kolejny rok. Wiosną ma być tym, który będzie regularnie trafiał do siatki i pomoże Ruchowi w utrzymaniu się na zapleczu ekstraklasy.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Opole Użytkownik anonimowy
~Opole :
No photo~Opole Użytkownik anonimowy
Paweł rozsadzi bramkami 1 ligę. Powodzenia
15 gru 17 14:43 | ocena:53%
Liczba głosów:15
53%
47%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RakówUżytkownik anonimowy
~Raków :
No photo~RakówUżytkownik anonimowy
Ciekawy transfer.
15 gru 17 14:29 | ocena:53%
Liczba głosów:15
53%
47%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
do ~KSG:
No photo~KSGUżytkownik anonimowy
15 gru 17 15:51 użytkownik ~KSG napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
nie kupiłem leków, bo w ramach wsparcia klubu kupiłem karnet
15 gru 17 17:23 | ocena:67%
Liczba głosów:6
33%
67%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii