Kolejna przegrana chorzowian. Grek zastąpi Warzychę?!

Podbeskidzie Bielsko Biala - Ruch Chorzow

W Grudziądzu "Niebiescy" ponieśli porażkę 0:1. Chorzowianie przegrali szósty mecz w tym sezonie. Możliwe, że było to ostatnie spotkanie drużyny pod wodzą Krzysztofa Warzychy. "Gucio" ma zostać... drugim trenerem.

W Grudziądzu w chorzowskim zespole zadebiutowało dwóch nowych graczy: bułgarski bramkarz Nikołaj Bankow i bośniacki stoper Bojan Marković. Golkiper udanie zastąpił siedzącego na ławce rezerwowych Libora Hrdliczkę. Pod koniec pierwszej połowy popisał się znakomitą interwencją, wybijając piłkę końcami palców po strzale Marcina Woźniaka. W innych sytuacjach również pokazał, że jest szybki, zwinny oraz potrafi odpowiednio się ustawić. Bułgar musiał jednak wczoraj raz wyciągnąć piłkę z siatki, skapitulował przy uderzeniu z rzutu karnego.

Piątka stranierich
Marković, prawie dwumetrowy środkowy obrońca, wypadł dobrze. W pierwszej połowie zdarzyło mu się, że podał piłkę na prawą stronę, gdzie nie było nikogo z chorzowskich graczy... Ale kilka razy skutecznie zastopował miejscowych piłkarzy. Inny nowy obrońca Marcin Kowalczyk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych a po raz pierwszy w wyjściowym składzie pojawił się rozgrywający Mello, który zastąpił Bartosza Nowaka. Brazylijczyk nie pokazał niczego specjalnego. W sumie w drużynie grało 5 obcokrajowców. To bardzo dużo jak na chorzowskie standardy.
„Niebiescy” powinni strzelić gola w 45 minucie. Po dośrodkowaniu Michała Walskiego, Miłosz Trojak uderzył głową, ale piłka przeleciała obok bramki. W Olimpii w pierwszej połowie sporo kilometrów przebiegł debiutant Konrad Handzlik. Pozyskany niedawno z Legii Warszawa niski pomocnik (168 cm) był dosyć aktywny, ale na początku drugiej połowy trener Jacek Paszulewicz zdjął go z boiska.

Znowu karny
W 56 minucie sędzia podyktował „jedenastkę” za faul Santiago Villafane. Damian Michalik pewnie ją wykorzystał, bo Bankow rzucił się w drugi róg. Warzycha szybko zareagował. W 68 minucie na boisku biegało już trzech nominalnych napastników! Poza Villim Posinkoviciem byli to rezerwowi Artur Balicki i Adam Setla.
W 72 minucie „Niebiescy” rozegrali widowiskową akcję. Setla wrzucił piłkę w pole karne, Balicki podał klatką piersiową do Miłosza Przybeckiego, a skrzydłowy huknął z 5 metrów z pierwszej piłki. Futbolówka minęła jednak bramkę... Goście dominowali w końcówce, ale nie zdołali wyrównać.

Warzycha usunie się w cień
Nieoficjalnie mówi się, że to mogło być ostatnie spotkanie Krzysztofa Warzychy w roli trenera „Niebieskich”. „Gucio” ma fatalny bilans - w tym sezonie drużyna pod jego wodzą tylko jeden mecz wygrała i sześć przegrała. Istnieje także opcja, że były znakomity napastnik poprowadzi jeszcze zespół w czwartkowym starciu z GKS-em Tychy a później zostanie... asystentem. Kto będzie wtedy pierwszym trenerem? Kibice chcieliby, aby drużynę przejął Jan Kocian, ale władze klubu nie kontaktowały się z nim w tej sprawie. Działacze rozmawiali za to z Dariuszem Fornalakiem, byłym graczem „Niebieskich”, który był ostatnio asystentem Kociana w Bielsku-Białej. Strony nie doszły do porozumienia. Wśród kandydatów wymieniany jest jeden z greckich szkoleniowców.

Olimpia Grudziądz – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
1:0 – Michalik, 56 min (rzut karny)
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

OLIMPIA: Małecki – Olczyk, Goropevsek, Wełna, Woźniak – Michalik, Wolski, Feruga (78. Adamczyk), Handzlik (54. Klichowicz), Kaczmarek – Kowal (59. Nildo). Trener Jacek PASZULEWICZ.
RUCH: Bankow – Villafane, Trojak, Marković, Hołownia – Walski, Urbańczyk – Przybecki, Mello (59. Balicki), Słoma (68. Setla) – Posinković. Trener Krzysztof WARZYCHA.
Żółte kartki: Kaczmarek, Wolski, Małecki – Villafane.