Odra wygrywa i wskakuje na fotel lidera!

Choć Stal przeważała, to ostatecznie opolanie po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z kompletu punktów. Zwycięstwo gospodarzom dał rzut karny, który pewnie wykorzystał Szymon Skrzypczak.

Rozwoj Katowice - Odra Opole
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Opolanie na własnym stadionie radzą sobie bardzo dobrze – z pięciu ostatnich spotkań wygrali tu czterokrotnie. – To trudny teren – podkreśla trener Stali, Zbigniew Smółka, który jednak zapowiedział, że jego zespół w dzisiejszym meczu postawi przeciwnikowi wymagające warunki.

 

I rzeczywiście, przez większą część spotkania to drużyna z Mielca była stroną przeważającą. Goście długo utrzymywali się przy piłce, choć z tej przewagi niewiele wynikało. Odra z kolei szukała swoich szans po strzałach z dystansu. Po jednym z takowych - autorstwa Marcina Wodeckiego - bramkarz gości, Radosław Majecki z trudem wybił piłkę.

 

Po przerwie Stal kontynuowała swoje zapędy ofensywne, ale w większości przypadków podopiecznym Zbigniewa Smółki brakowało dokładności. Co gorsza dla przyjezdnych, w 70. minucie Rafał Grodzicki sfaulował w polu karnym Rafała Niziołka. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Szymon Skrzypczak.

 

Stracona bramka podrażniła ambicje gości, którzy do ostatnich minut próbowali zdobyć choćby punkt, ale bezskutecznie. W końcówce meczu drugą żółtą kartkę obejrzał zdjęty chwilę wcześniej z boiska Michał Janota. Odra zdobyła kolejne trzy punkty i wskoczyła na fotel lidera I ligi. Beniaminek do tej pory nie przestaje zaskakiwać.

 

Odra Opole - Stal Mielec 1:0 (0:0)

1:0 - Skrzypczak, 71. min (karny)

Sędziował Wojciech Myć (Lublin)

 

ODRA: Weinzettel – Brusiło, Baran, Cverna, Winiarczyk – Habusta, Wepa, Matsui (64. Niziołek) – Żagiel (46. Maćczak), Skrzypczak, Wodecki (64 Gancarczyk). 

STAL: Majecki – Leandro, Grodzicki, Kiercz, M.Gancarczyk – Banaszewski, Getinger, Janota (89. Sadzawicki), Górka (77. Swędrowski), Wroński – Djermanović (77. Marciniec). 

Żółte kartki: Skrzypczak, Winiarczyk, Wepa – Getinger, Janota, Banaszewski, Grodzicki.

Czerwona kartka: 90+2 Janota (za drugą żółtą).

Z tej samej kategorii