Odra Opole poznała „zimowych” rywali

Wicelider Nice 1 Ligi ogłosił plan zimowego okresu przygotowawczego.

Odra Opole - Pogon Siedlce
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Ekstraklasowe Zagłębie Lubin, I-ligowa Olimpia Grudziądz, II-ligowy Gryf Wejherowo, Rozwój Katowice i MKS Kluczbork, III-ligowa Ślęza Wrocław, Rekord Bielsko-Biała i Skra Częstochowa oraz na dokładkę czeski I-ligowiec SFC Opava. Tak przedstawia się lista zimowych sparingpartnerów Odry Opole.
Wicelider Nice 1 Ligi po sobotnim remisie (1:1) z Pogonią Siedlce (wskutek którego stracił na rzecz Chojniczanki 1. miejsce w tabeli, ale pozostał na 3-miesięczną przerwę w strefie premiowanej awansem do Lotto Ekstraklasy) rozjechał się na 2-tygodniowe urlopy. Od 11 do 21 grudnia zawodnicy będą w Opolu, ćwicząc na siłowni czy biegając według indywidualnych rozpisek, a 14 grudnia zaliczą jeszcze klubową Wigilię.
W 2018 roku Odra wróci do zajęć 4 stycznia, kiedy zespół przejdzie badania. 13 stycznia rozegra pierwszy sparing – ze Ślęzą – a od 21 do 27 stycznia przebywać będzie na zgrupowaniu we Władysławowie, w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, gdzie czekać ją też będą dwa mecze kontrolne – z Olimpią i Gryfem. 17 i 24 lutego zaliczą „podwójne” dni sparingowe. Poza obozem, zdecydowaną większość zimowych spotkań opolanie rozgrywać będą w Centrum Sportu przy ul. Północnej, czyli rewirze, gdzie prawdopodobnie budowany ma być nowy stadion Odry. Ligową wiosnę – i walkę o awans – niebiesko-czerwoni rozpoczną w pierwszy weekend marca wyjazdowym starciem z Miedzią Legnica.

 

 

PLAN SPARINGÓW ODRY
13 stycznia (sobota): Ślęza Wrocław
17 stycznia (środa): Zagłębie Lubin
24 stycznia (środa): Olimpia Grudziądz
27 stycznia (sobota): Gryf Wejherowo
7 lutego (środa): SFC Opava
10 lutego (sobota): Rozwój Katowice
17 lutego (sobota): Rekord Bielsko-Biała, MKS Kluczbork
24 lutego (sobota): Skra Częstochowa, GKS 1962 Jastrzębie (II liga, Centrum Sportu).

 

Z tej samej kategorii