Cenne doświadczenie dla beniaminka z Opola

Finalista Pucharu Czech i trzecia drużyna zaplecza czeskiej ekstraklasy poprzedniego sezonu, SFC Opawa, była trzecim sparingowym rywalem beniaminka pierwszej ligi w letnim okresie przygotowawczym.

Odra Opole
 fot. odraopole.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Po ciekawym, pełnym walki i zaangażowania z obu stron spotkaniu, nieznacznie lepsi okazali się gospodarze. Opolanie prowadzenie objęli po kwadransie gry. Jeden z rywali zagrał piłkę ręką w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Szymon Skrzypczak. Rywal wyrównał tuż przed przerwą. Po stracie piłki przez opolski zespół w środku pola wyprowadził kontratak, który celnym strzałem wykończył Jureczka. Po przerwie trener Mirosław Smyła wymienił całą jedenastkę. Decydujący moment spotkania miał miejsce w 81. minucie. Po zagraniu ręką jednego z piłkarzy Odry, wynik spotkania strzałem z rzutu karnego ustalił Kuzmanović. Mimo porażki szkoleniowiec beniaminka był zadowolony z przebiegu spotkania. - Cenię sobie bardzo takie sparingi. To był szybki, dynamiczny mecz. Było sporo walki i agresji, czyli tego, czego mogliśmy się spodziewać po bardzo dobrym czeskim przeciwniku – mówił [Mirosław Smyła], szkoleniowiec Odry. - Myślę, że do przerwy mogliśmy prowadzić 3-4 do zera, ale piłka jest okrutna. Nie wykorzystaliśmy kilku okazji i to się zemściło. Po przerwie na boisku pojawiło się sporo młodzieży – dodał opiekun opolskiego zespołu, który zapewnił, że do piątku podjęte zostaną wszelkie decyzje personalne. W sobotę Odra uda się na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego.

 

SFC OPAWA – ODRA OPOLE 2:1 (1:1)
0:1 – Skrzypczak, 15 min (karny)
1:1 – Jureczka, 44 min
2:1 – Kuzmanović, 81 min
ODRA: I połowa:] Kowalczyk – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Wodecki, Niziołek, Wepa – Gancarczyk, Skrzypczak, Maćczak. [II połowa:] Weinzettel – Trzandel, Kowalski, Peroński, Stasiowski (66. Czarnecki) – Nowak, Spychała, Sypek – Wrzesień, Kubica, Marzec. Trener Mirosław SMYŁA.

 

Z tej samej kategorii